Apple iPhone Satışları Bu Kadar da Olmaz Dedirtti

Apple iPhone satışları

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Apple, iPhone satışları ile gündemde. Şirket özellikle son dönemlerde ciddi bir satış rakamı elde etmeyi başardı. İşte iPhone modelleri ile ilgili yaşanan bu satış başarısı.

Apple bir çok alanda güçlü bir şekilde yer almaya çalışıyor. Hatta yeni bazı yatırım alanları bile belirleme gayreti var. Ortaya çıkan son detaylara göre Apple elektrikli araç konusunda 2024 yılında gerçek bir konsept gösterebilir. Akıllı telefonlar ve bilgisayarlar gibi çeşitli donanım alanlarında da benzer gelişmeler yaşandığı görülüyor.

Her ne kadar bu tür başarılar elde etse bile Türkiye’de satışları durdurma kararı bile almıştı. Apple Store mağazalarında yer alan iPhone modellerinin satışları ve diğer donanım satışları durdurulmuştu. Ancak kurun sabitlenmesi ile birlikte satışlar yeniden başladı. Şimdi ise şirketin iPhone satışlarında rekor kırdığı görülüyor.

Apple iPhone satışları rekora doymuyor

Gelen son detaylara göre Apple markası sadece hafta sonu içerisinde 10 milyon civarında iPhone sattı. Aralık ayına kadar bu markanın 40 milyon akıllı telefon satması yapılan tahminler arasında. Böylece satış konusunda Apple rekor bile kırabilir. Hatta talep ve sipariş bekleme sürelerinin haftalarca uzadığı söyleniyor.

Apple iPhone satışları

Akıllı telefonlarla birlikte kulaklık satışlarında da yine büyük bir başarı elde edildiği görülüyor. Şirket önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 100 milyon civarında AirPods satacak gibi görünüyor. Bu satışlar şirketin gelirlerinin yüzde 5’ini oluşturacak. 2022 mali yılında teknoloji devi satış rekorları kırabilir.

Akıllı telefon satışlarını 5G belirleyecek

Özellikle son dönemlerde 5G teknolojisine sahip akıllı telefonlarda çok ciddi yükseliş yaşandı. Bu teknolojiye sahip olan cihazlar daha fazla satış elde edebiliyor. Bu nedenle yeni iPhone modellerindeki 5G teknolojilerinin bu satışları hızlandıracağı tahmin ediliyor.

Tüm bunlara ek olarak 2022 iPad ve 2023 iPhone modellerinde 3nm gravür kullanılacağı söyleniyor. İşlemci bakımından da şirketin yeni cihazları büyük başarı elde edebilir. Peki sizce Apple istediği başarıyı yakalayabilecek mi?

İlgili Haberler:

>> Apple Store Zamlı Fiyatlarla Geri Döndü: Apple Yavaş Ciğerimizi Söktün

>> Apple Kablosuz Şarj Çalışmaları Büyük Bir Hızla Devam Ediyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here