Apple, M1 İşlemcili Yeni Nesil iPad Pro Modelini Tanıttı

Apple, dün düzenlediği bir etkinlikle yeni Apple AirTags ve iMac ile birlikte iPad Pro 2021’i tanıttı. iPad Pro 2021, M1 işlemcisiyle geldi. Ayrıca şirket, iPad Pro 2021’in fiyatı ve özellikleri de yapılan etkinlikte sundu. İşte detaylar.

Apple’ın çokça beklenen etkinliği sonunda başladı. Şirket, bu sene içerisinde sunmayı planladığı ürünleri teknoloji meraklılarına tanıtmaya başladı. Şuana kadar şirket, etkinlikte AirTag ve yeni nesil iMac bilgisayarlar tüketicilere tanıttı. Ayrıca birçok kişinin merakla beklediği yeni nesil iPad Pro tabletini de tanıttı. Yeni nesil iPad Pro, şirketin kendi üretimi olan M1 işlemciye sahip.

M1 işlemci ile Mac bilgisayarlarda yaşanan yüksek performans artışı dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdide bu işlemcinin en son çıkacak olan iPad Pro’ya gelmesiyle beraber tablet verimlilik açısından en iyi seviyesine ulaşacak gibi duruyor. Ayrıca diğer özellikleri ile beraber gücüne güç katacak gibi duruyor.

Apple, iPad Pro farklı bir seviyeye çıkartıyor

Yeni nesil iPad Pro’nun ekran kısmına baktığımızda iki adet ekran boyutla bizleri karşılıyor. Tablet, 11 inç ve 12,9 inç olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip. Tabletin ekranı ProMotion teknolojisine sahip. Ekran, Thunderbold desteğiyle birlikte 6K çözünürlüğünde görüntüye sahip. Ayrıca 11 inçlik modelde parlaklık 600 nit, 12,9 inçlik modeldeyse Mini-LED teknolojisi sayesinde 1.600 nitlik bir parlaklık vaat ediyor.

Apple

Yeni nesil iPad Pro, M1 işlemci sayesinde eski nesle göre işlemci kısmında %50 ve GPU kısmında ise %40 daha iyi performansa sahip. Aynı zamanda Apple’ın sunduğu grafiğe göre yeni nesil iPad Pro ilk nesil ile karşılaştırıldığında 1.500 katlık bir performans farkı ortaya çıktı. Ayrıca 8 GB veya 16 GB RAM seçenekleri mevcut.

İPad Pro’nun depolama kısmına baktığımızda ise bizleri 2 TB’lık bir kapasite ile karşılaşıyoruz. Ayrıca USB-C girişi Thunderbolt ve USB 4 desteği de tablette yerini alıyor.

Tabletin kamera kısmında da bazı geliştirmeler mevcut durumda. Tablet, 12 MP’lik bir çözünürlüğe ve 122 derece görüş açısına bir ön kameraya sahip. Ayrıca arka kamerasında ise 12 MP’lik geniş açılı bir kamera ve 10 MP’lil bir ultra geniş açılı kamera var.

Tabletin Türkiye fiyatına baktığımızda ise en ucuz modeli 8.599 TL iken en pahalı modeli 25.699 TL’yi buluyor.

İlgili Haberler

>>Sony, PlayStation 3 ve Vita Online Mağazalarını Kapatmaktan Vazgeçti