Apple Pil Değişim Ücretleri Yeni Yılda Ne Kadar Olacak?

iPhone 17

2023 yılı adeta bize zamlarla merhaba dedi. Farklı noktalarda, farklı ihtiyaçlarımız için zam haberleri arka arkaya geliyor. Yeni sızıntılar, zam kervanına Apple’ın da katılacağını işaret ediyor. Eğer yeni yılda Apple pil değişim sürecine katılmayı planlıyorsanız acele etmelisiniz. Yoksa cebinizden daha fazla para çıkabilir.

Bir iPhone ya da iPad’iniz var ve pilini garanti kapsamı dışında değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz? Apple pil değişim programına katılmak için acele etseniz iyi olur. Görünüşe göre yakında önemli bir zam planlanıyor. PhoneArena sitesinde yer verilen ve 9toMac sitesine dayandırılan bilgilerde, 1 Mart 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere pil değişim ücretlerine 20 dolar zam geliyor.

Aşağıdaki listede, zam öncesi ve sonrasına ait iPhone pil değişim fiyatlarını görebilirsiniz. Pil değişim fiyatında zam düşünülmeyen tek aile ise, iPhone 14 ailesi. Zaten güncel bir aile ve şu anda da 99 dolarlık değişim fiyatı etiketi var.

Eğer bir AppleCare+ üyesiyseniz, standart pil değişim programlarında herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Kazayla gerçekleşen hasar, arıza, kayıp ve çalıntı gibi can sıkıcı durumlarda ücretsiz destek mümkün oluyor. Tabii bu da ücretli bir üyelik türü.
Hangi iPad modelleri?

Apple pil değişim ücretleri 2023 yılında iPhone serileri için böyle olabilir

Apple Pil Değişim Ücreti Yeni Yılda Ne Kadar Olacak?Az evvel de belirttiğimiz gibi, iPad’lerde de pil değişim tarafında 20 dolarlık fiyat artışı planlanıyor. Tabii akıllardaki soru, hangi modellerin bu kapsamda yer aldığı.
Eğer aşağıdaki modellere sahipseniz ve pil değişimini düşünüyorsanız, yakında 20 dolarlık zam geleceğini belirtelim.

iPad Pro 12.9-inch (5. nesil ve öncesi. 2022’de satış sunulan model, 6. nesil)
iPad Pro 11-inch (3. jenerasyon ve öncesi. 2022’de satışa sunulan model, 4. nesil)
iPad Pro 10.5-inch
iPad Pro 9.7-inch
iPad mini (Tüm modeller)
iPad Air (Tüm modeller)

Tabii tablet tarafındaki pil değişim süreci, akıllı telefonlara kıyasla biraz daha yüksek fiyat etiketleri sunuyor. Örneğin 5. nesil iPad Pro’nun pil değişimi şu an 99 dolar. 1 Mart 2023 itibarıyla muhtemelen 119 dolar olacak. 4. jenerasyon 11 inç ekranlı iPad Pro’nun maliyet ise, 149 dolar. Zamlı fiyat sonrasında o da 169 dolar olacak.

“Peki şu an pil değiştirmek istiyorum, ama öncesinde fiyatı görmek istiyorum, mümkün mü?” diye sorabilisiniz. Merak ettiğiniz bu ise, Apple’ın bunun için de bir sayfası var. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

>> Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy F04’ün Özellikleri