Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy F04’ün Özellikleri

Güney Koreli teknoloji firmasının uygun fiyatlı yeni akıllı telefon modeli Samsung Galaxy F04, 4 Ocak itibarıyla yurt dışında satışa sunuluyor. Peki bu ürünün fiyatı ne ve ne gibi özelliklere sahip?

Samsung Galaxy F04, öncelikle tasarımıyla teknoloji severleri etkilemeyi düşünüyor. Zira yanlardan yumuşatılmış hatlara, arka tarafta da parlak ve ışık altında göz alıcı bir yüzeye sahip. Ürün, zeytin yeşili ve açık mor olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle akıllı telefon tutkunlarına sunulacak.

Ürünün henüz tüm detayları açıklanmış değil, ama bazı tanıtım görselleri internette yayınlandı. Bunlardan yola çıkarsak, telefonda MediaTek P35 işlemcisi bulunuyor. 12nm üretim süreciyle hazırlanan bu işlemci, uygun fiyatlı telefonlara yönelik ve düşük güç tüketimi sunabilen bir ürün.

İşlemciye ek olarak, telefonda 4 ya da 6GB RAM olması bekleniyor. RAM Plus özelliği, yani sanal RAM artırma özelliği sayesinde bu rakamın 8GB’a çıkabileceği bildiriliyor.
İşletim sistemi tarafında ise Android 12 var. Buna ek olarak, iki işletim sürümü güncellemesi alacağı da bildiriliyor. Yani telefonda Android 13 ve 14’ü de göreceğiz.

Uygun Fiyatlı Samsung Galaxy F04'ün Özellikleri

Peki Samsung Galaxy F04’ün ekranı nasıl?

Samsung Galaxy F04, 6.5 inç ekranla geliyor. HD+ çözünürlük sunan ekran, muhtemelen Amoled teknolojisi üzerine inşa edilmiş. Ekranda muhtemelen parmak izi okuyucu sensör olmayacaktır. Sensör, büyük ihtimalle sağ yan tarafta konumlandırılan fiziksel tuşa yedirilecektir.

Pil tarafına baktığımızda ise, 5000mAh değerini görüyoruz. Gündelik kullanımda, tek şarj ile iki günün görülmesi mümkün. Hızlı şarj özelliğinin olup olmadığı henüz belli değil. Bir diğer merak konusu ise, kutuda şarj adaptörünün çıkıp çıkmayacağı. Bildiğiniz gibi artık bazı üreticiler, yeni telefonlarında şarj adaptörü kutuda sunmuyor, ayrıca satıyor. Samsung da bunlardan bir tanesi.

Son olarak da fiyat detayından söz edelim isterseniz. Ürün, yurt dışında 95 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. TL olarak hesapladığımızda, yaklaşık 1800 TL’ye denk geliyor. Bu ya da benzeri bir ürün ülkemizde de satışa sunulacak olursa, muhtemelen vergiler ve kâr payı gibi detaylarla biraz daha yüksek fiyat etiketine sahip olacaktır.

Ürün hakkında yeni bilgiler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler

>> Wednesday 2. Sezon Nasıl Olabilir? Daha Romantik mi, Karanlık mı?