Apple Servis Ücretleri Ağızları Açık Bıraktı: Kimse Bu Kadarını Beklemiyordu

Apple yenilenmiş ürün

Apple servis ücretleri son dönemlerin en tartışmalı konuları içerisinde yer alıyor. Yeni fiyatlar ile birlikte akıllı telefonunuza çok daha iyi davranmanızı öneriyoruz. Hadi gelin hem bu yeni fiyatlara hem de konuyla ilgili detaylara birlikte bakalım.

ABD’li teknoloji devi Apple sürekli olarak yeni modeller piyasaya sunuyor. Bu modellerin önemli bir bölümü kullanıcıları tatmin edebiliyor. Mesela son çıkan iPhone 13 ile birlikte kullanıcılar memnuniyet duydu. Elbette bazı eleştiriler de aldılar. Mesela iPhone 12 modeli ile neredeyse hiçbir farkının olmadığı söylendi.

Görünüşe göre Türkiye’de Apple memnuniyet yaratmak için çok daha fazla çalışmak zorunda. Şirketin yeni servis fiyatlarına baktığımızda gerçekten de hayret içerisinde kalıyoruz. Üstelik bu fiyatlar tek kalemde bu kadar artış gösterdi. Bunun en önemli nedeni ise hiç şüphesiz artan kur fiyatları.

Apple servis ücretleri kafa karıştırdı

Teknoloji devinin en fazla artış yaptığı servis kaleminin ekran değişimi olduğu görülüyor. Mesela iPhone 11 ekran değişimi için önceden 2249 TL ödemek yeterliydi. Şimdi ise 2899 TL ödemek gerekecek. iPhone 12 ekran değişimi ise 3449 TL iken şu anda 4949 TL oldu.

Apple servis ücretleri

Servis fiyatlarındaki değişime baktığımızda arada neredeyse 1500 TL olduğunu görüyoruz. Şirketin tek seferde böylesine sert bir çıkış yapması kullanıcıları tedirgin ediyor. Mesela iPhone 13 mini ekran değişimi 2949 TL iken şu anda 4149 TL oldu. Bu rakamlara baktığımızda şirketin çok sert bir fiyat artışı yaptığı görülüyor.

Apple yeni zamlar ile gündem olabilir

Apple tarafından yapılan yeni fiyat artışlarına baktığımızda bunun sürekli olma ihtimali akıllara geliyor. Dolar kurunun artmaya devam edeceği tüm ekonomistler tarafından öngörülüyor. Durum böyle olunca Apple şirketinin fiyatlarında artışa gideceği kesinleşti diyebiliriz.

Özellikle son dönemlerde fiyat artışları korkunç boyutlara ulaşabilir. Yani bu fiyatları bile arar hale gelebiliriz. Peki siz servis ücretleri ile ilgili yaşanan bu artış hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Apple AirPods Pro 2 Hangi Özelliklere Sahip Olacak, Ne Zaman Çıkacak?

>> Apple iOS 15.2 Güncellemesi Birçok Yenilik Getiriyor: Gizlilik Üst Seviyeye Çıkacak