Apple Smart Ring: Apple’dan Akıllı Yüzük Bekliyor Musunuz?

Akıllı yüzük tarafında pek çok haber geliyor. Özellikle Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un bu giyilebilir teknolojik çözümler noktasında biraz daha önde olduğu düşünülüyor. Öte yandan Apple’ın da yaptığı çalışmalar var ama yakın zamanda bir Apple akıllı yüzük görmemiz zor gibi.

Son dönemde Samsung ve Apple gibi üreticilerin smart ring, yani akıllı yüzük tarafında da çalışmalar yaptığına dair pek çok bilgi geliyor. Örneğin Samsung, yakın zamanda Galaxy Ring adını verdiği ürününü az da olsa göstermişti. Şimdi de MWC 2024 kapsamında yeni detayları etkinlik katılımcılarıyla paylaşılıyor. Muhtemelen yakın zamanda, akıllı saat ve akıllı bilekliğin ardından bir de akıllı yüzüğümüz olacak. Bu cihaz sayesinde uyku takibi, adım sayar, stres takibi ve kalori takibi gibi işlemler gerçekleştirilebilecek.

Tekrar Apple akıllı yüzük tarafına dönecek olursak, Bloomberg’ten Mark Gurman’ın paylaştığı yeni detaylar var

Bildiğiniz gibi Mark Gurman, sektörde söyledikleri dikkate alınan isimlerden bir tanesi ve ona göre Apple, şu an akıllı yüzük için pek çok çalışma yürütüyor ama aktif bir geliştirilme sürecini başlatmış değil. Yani yakın zamanda bir yüzük beklentisi yok. Şirket, bunun yerine akıllı gözlükler ve daha gelişmiş AirPod kulaklıklara yönelebilir.

Apple Smart Ring: Apple'dan Akıllı Yüzük Bekliyor Musunuz?

Evet, bildiğiniz gibi Apple, yakın zamanda Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü satışa sunmuştu. 3500 dolardan başlayan fiyatlarla satılan bu gözlük, hem iş hem de gündelik yaşantıda pek çok avantaj sunuyor ama şu an bahsettiğimiz gözlükler daha farklı. Tıpkı bir zamanlar Google’ın ürettiği gözlüğe benzer bir yapıda, daha uygun fiyatlı bir akıllı gözlük hazırlanabilir.

AirPod kulaklıklar tarafında da adım sayma, kalori takibi ve vücudun pek çok aktivitesini takip edebilen, aynı zamanda kameralara da sahip olan cihazlar geliştirilebilir. Evet, tüm bu saydıklarımız, şu an “beklenti boyutunda” olan şeyler. Yani şirketten gelen resmi bir açıklama mevcut değil. Ama Apple’ın son dönemde yaşadığı gelir düşüşleri, şirketi tekrar yüksek performanslara kavuşturabilmek için radikal duyurular yapmaya itebilir.

Bir süre önce gelen bilgilerde, şirketin önümüzdeki 18 aylık dilimde Vision Pro 2’yi de satışa sunabileceği yönündeydi. Tabii ki bu cihaz için şimdiden daha hafif tasarım, daha iyi özellikler ve daha geniş uygulama desteği gibi beklentiler var.

İlgili Haberler:

>> iPhone 14 ve 15 Pro’yu Fiziksel Klavye İle Kullanabilirsiniz