iPhone 14 ve 15 Pro’yu Fiziksel Klavye İle Kullanabilirsiniz

iPhone 14 ya da iPhone 15 Pro Max’e sahipsiniz diyelim. Bunlar oldukça gelişmiş telefonlar. Peki bu ürünleri fiziksel bir klavyeyle kullanmak ister misiniz? Evet, bu bir nevi nostalji oluşturabilir ama öte yandan bunu şiddetle talep edenler de olabilir. İşte detaylar.

İşte karşınızda iPhone telefonlar için Clicks fiziksel klavye. Evet, bazılarınız fiziksel QWERTY klavye kullanmayı özlemiş olabilir ve yetkililer de bunu düşünerek bazı iPhone modelleri için harekete geçmiş durumda.

Eğer iPhone telefonunuzu fiziksel klavyeyle kullanmak isterseniz, bu ürüne göz atmanızda yarar var

Clicks fiziksel klavye, aslında bir koruyucu kılıfla birleşik tasarıma sahip. Arı sarısı renginde ve kolaylıkla uyumlu iPhone telefonlara takıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Tabii burada bazı sorular oluşabilir. Bunlara da cevap verelim hemen.

Klavyeyi taktıktan sonra telefonu şarj etmek gerekirse ne olacak?

Klavye takılıyken de şarj bölümü sunuluyor ve bu sayede cihazı şarj edebiliyorsunuz.

Tuşların alttan aydınlatma sistemi var mı?

Evet, var. Bu sayede karanlık ortamlarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin gece vakti mesajlaşmayı seven sevgililer için nostaljik bir çözüm olabilir bu. Yine de ürünü deneyenler, dokunmatik ekranın ardından fiziksel klavyeye alışmanın pek de kolay olmadığını ifade ediyor.

iPhone 15 Pro Max'i Fiziksel Klavye İle Kullanabilirsiniz

Klavyede, iPad/Mac klavyelerinde kullanılabilen kısayol sistemleri çalışıyor mu?

Evet, çalışıyor. Uygulamayı aşağıya indirerek ana ekrana dönebilir, arama sekmesini açabilir ya da kolaylıkla tarayıcıya geçiş yapabilirsiniz.

Ürünü kullananlar, haliyle klavyeyi takınca telefon boyutunun önemli ölçüde büyüdüğünden bahsediyor ama neyse ki klavye ağır değil. Telefonun da ağırlığı eklense bile ortaya can sıkıcı bir tablo çıkmıyor.

Peki ya bu fiziksel klavye için uyumlu iPhone modelleri ve fiyat etiketleri?

Ürünün iPhone 14 Pro ve 15 Pro versiyonları 139 dolara satılıyor.
Ürünün iPhone 14 Pro Max ve 15 Pro Max versiyonları ise 159 dolar satılıyor.

Evet, kılıflı bir fiziksel klavye için pek de ucuz oldukları söylenemez. Ama öte yandan, bunun ufak bir kullanıcı kitlesine hitap ettiğini de hatırlatmak lazım.

Ne dersiniz, siz böyle bir ürüne para verip kullanır mısınız?

İlgili Haberler:

>> Age of Empires Mobile Videosu Geldi! Ön Kayıt Yaptırdınız mı?