Apple, Bir TikTok Videosu Yüzünden Çalışanını İşten Çıkarabilir! İşte O Video!

Akıllı telefonlarda RAM önemi

Apple, bir çalışanını yayımladığı TikTok videosu sebebiyle işten çıkarabilir. En azından The Verge’teki bilgiler, çalışan için böyle bir tehlikenin olduğunu gösteriyor. Paris Campbell isimli çalışan, TikTok’ta yüz binlerce takipçiye sahip, ama bu, Apple’ın etkilenebileceği bir detay değil.

.

Apple, dünyanın en değerli markalarından ve pek çok çalışana sahip. Şirket, çalışanlarını sosyal medya paylaşımları konusunda sıklıkla uyarıyor ve belirlenen sosyal medya politikalarına uymaya davet ediyor. Zaten bu tip hamleleri çoğu şirket de yapıyor. Şu sıralar ise Apple TikTok videosu yüzünden biraz rahatsız.

Habere göre Paris Campbell isimli Apple çalışanı, bir süre önce Coachella’da iPhone telefonunu kaybeden bir kadın kullanıcıya TikTok hesabı üzerinden yanıt videosu çekti. New York’ta yaşayan Campbell, Apple mağazasında yaklaşık 6 yıldır teknisyen olarak çalışıyor, ama öte yandan TikTok’ta da yaklaşık 450 bin takipçisi var.

Telefonunu kaybeden kullanıcı, telefonu ele geçiren kişilerin kendisine AppleID kimliğini telefondan kaldırması gerektiğini, aksi durumda bilgilerinin kara borsada satışa çıkarılacağını söyledi.

apple tiktok

Campbell ise cevap videosunda, gaspçıları dinlememesi gerektiğini ve şu an o telefonun onların elinde tamamen kullanışsız, hiçbir işe yaramayan bir cihaz olduğunu belirtti. Bu tavsiyeyi verirken tecrübeli bir Apple çalışanı olduğunu da ifade etti ve fazla detaya girmemeyi de ihmal etmedi. Apple Tiktok

@stopitparis #stitch with @Stella ♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Bu cevap videosu, kısa sürede bir viral oldu ve 24 saatte tam 5 milyon kez izlendi. Haliyle Apple TikTok videosundan haberdar oldu ve Campbell’a yöneticisinden bir arama geldi:

“O videoyu kaldır, aksi durumda disiplin soruşturması ve işten çıkarılma süreçleriyle karşı karşıya kalabilirsin.”

Video hâlâ duruyor ve görünüşe göre Campbell’a henüz firmadan bir geri dönüş sağlanmadı.

Campbell, hafta sonu “Sevgili Apple” başlıklı yeni bir video daha yayımladı ve eğer işten çıkarılacaksa bunu duymayı beklediğini dile getirdi.

“Bu videoya kadar kendimi bir Apple çalışanı olarak tanıtmamıştım. İlginç olan ise, sosyal medya politikalarını inceledikten sonra gördüm ki kendimi bir Apple çalışanı olarak tanıtmamam gerektiği konusunda bir madde bulunmuyor. Sadece şirketi kötü lanse etmemem gerektiğinden bahsediliyor.”

Bakalım Apple TikTok videosu konusunda gelişmeler neler olacak…

İlgili Haberler

>> Android 13 Çıktı! Hangi Telefonlara İndirilebiliyor?

. . . . .