Android 13 Çıktı! Hangi Telefonlara İndirilebiliyor?

Samsung Android 13

Google, en güncel mobil işletim sistemi sürümü Android 13’ü teknoloji severlerin beğenisine sundu. Peki şu an hangi telefonlar Android 13 güncellemesini alabiliyor? İşte detaylar.

.

Google, ilk Android 13 geliştirici beta sürümünü geçtiğimiz şubat ayında indirilmeye sunmuştu. Ardından nisan ayında da halka açık ilk beta sürümüyle karşılaşmıştık. Haziran ayına geldiğimizde ise, fina beta sürümü yayımlanmıştı. Ve şimdi de tam sürüm hazır ve Pixel kullanıcıları için indirilmeye sunuldu. Pixel, ama hangi Pixel?

Android 13 ‘ü şu an indirip kullanabileceğiniz Pixel telefonlar şöyle:

Pixel 4
Pixel 4 XL
Pixel 4A
Pixel 4A (5G)
Pixel 5
Pixel 5A
Pixel 6
Pixel 6A
Pixel 6 Pro

Evet, şu an için sadece Google’ın Pixel ailesi ön planda. Bu arada, Pixel 6 ailesinden bir üyeye sahipseniz ve Android 13’ü kurarsanız, bir daha 12 sürümüne geri dönemiyorsunuz. Bu önemli hatırlatmayı da yapalım ve bunun bir güvenlik önlemi olduğunu belirtelim.

Android 13 Çıktı! Hangi Telefonlara İndirilebiliyor?

Android 13, Cnet’teki bilgilere göre yıl sonuna doğru şu üreticilerin telefonlarında da olacak:

Samsung Galaxy, Asus, HMD (Nokia telefonları), iQOO, Motorola, OnePlus, Oppo, Realme, Sharp, Sony, Tecno, Vivo, Xiaomi.

Android 13, şimdiye kadar hazırlanmış en güvenli Android sürümü olabilir. Belirlediğiniz duvar kağıdının rengine göre otomatik ayarlanan arayüz, uygulama logolarında yapılabilecek özelleştirmeler ve 3. parti uygulamaların kamera ve mikrofona erişimi gibi detayları kapatabileceğiniz imkânlarınız var.

Eğer uyumlu bir Pixel telefonunuz var ise, Android 13’ü kurup kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Oldukça basit!

1. Öncelikle telefonunuzun bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Hücresel ağ kullanırsanız, aylık internet kotanızdan ciddi bir miktar gidebilir.

2. Pil şarj seviyesinin en az %50 olmasına dikkat edin.

3. Ayarlar başlığına gidin ve buradan önce Sistem, sonrasında da Sistem Güncelleme başlıklarını seçin. Eğer güncelleme gelmişse, buradan tıklayarak indirmeye başlayabilirsiniz.

4. 2.10GB boyutundaki güncelleme, otomatik olarak indirilecek ve cihazınıza kurulacaktır. Kurulumun tamamlanması için cihaz otomatik olarak yeniden başlatılabilir. Endişe etmenize gerek yok.

5. Eğer güncelleme görünmüyorsa, endişe etmeyin. Muhtemelen birkaç saat içinde gelecektir ve son olarak, “otomatik güncelleme” seçeneğini işaretlemeyi de ihmal etmeyin. Güncel kullanım için önemli bir detay bu.

İlgili Haberler

>> Yeni Uygun Fiyatlı iPad Ne Zaman Geliyor?

. . . . .