Apple ve Google Pay teknolojilerine alternatif yerli çözüm: oWallet!

oWallet

Apple ve Google Pay teknolojilerine alternatif yerli çözüm oWallet duyuruldu. Peki, oWallet kullanıcılara neler sunuyor?

Türk şirketi OVO, BDDK tarafından yetkilendirilmiş resmi ödeme kuruluşu olan PayTR’ın desteğiyle Apple ve Android Cüzdan teknolojilerine dayandırdığı yeni temassız mobil ödeme altyapısını hayata geçirdi.

oWallet neler sunuyor?

Mobil üzerinden geliştirilen fintech uygulamalarına farklı bir bakış açısı getiren oWallet çözümü dünyada bir ilke imza atıyor. Apple, Google ve Samsung gibi dünya devlerine ait hizmetin benzerini, herkesten önce Türkiye’deki kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

BKM ’den dolandırıcılara karşı bir kampanya daha: Sana Ne!

Bakiye yükleme ve Anında Tahsilat özellikleriyle tercih ettiği kadar bakiyeyi dijital kartına yükleyen oWallet kullanıcıları, hızlı ödeme özelliğinden faydalanarak kredi kartlarını cüzdanlarına tanımlayabiliyor. Ayrıca oWallet geçen tüm iş ortaklarında sadece mobil cüzdanlarını göstererek diledikleri kadar alışveriş yapabiliyor. Dijital karta yüklenen bakiyeyi iade almak da mümkün.

Apple ve Android’le entegre çözüm

Sadece tek tıkla kullanıcıların mobil cihazlarına eklenebilen dijital kart teknolojisi sayesinde oWallet kullanıcıları markaların sadakat ve ödül programlarından yararlanabiliyor. Apple ve Adroid telefonlarla uyumlu çalışan bu teknoloji aynı zamanda akıllı saatlerle de entegre!

oWallet

Kısa bir üyelik aşamasının ardından mobil cihaza eklenen markaya özel oWallet dijital kartlar, bağlantılı olan Apple Watch gibi cihazlarla da entegre çalışabildiği gibi; Apple Watch sahibi kullanıcılar cep telefonlarını dahi çıkarmaya gerek kalmaksızın sadece kollarındaki saatin ekranına dokunarak mobil ödeme gerçekleştirebiliyorlar.