macOS Catalina’da Twitter uygulaması şifre için bazı harfleri kabul etmiyor!

macOS 10.15 Catalina’da yer alan Twitter uygulamasının şifre için bazı harfleri kabul etmediği ve bu yüzden giriş yapılamadığı söyleniyor.

Popüler mikroblog sitesi Twitter, geçtiğimiz aylarda macOS için geliştirdiği uygulamasını kaldırmıştı. macOS Catalina ile tekrardan platforma native bir uygulama ile geri dönüş yapan sosyal medya devi, şimdi de Apple’ın engeline takıldı.

Uygulamaya giriş yapmak isteyenler ve şifresinde ‘b’, ‘l’, ‘m’, ‘r’, ve ‘t’ harfi geçenler uygulamaya giriş yapamadıklarını bildiriyor. Sorunu kabul eden sosyal medya platformu konuyla ilgili bir de açıklama yaptı.

Facebook NSO Group çalışanlarının profillerini siliyor!

Firmada geliştirici olan Nolan O’Brien; “‘b’, ‘l’, ‘m’, ‘r’, ve ‘t’ tuşlarına basıldığında, işletim sisteminin kısayol desteğiyle ilişkili bir sorun yaşanıyor. Normalde, kullanıcılar yukarıda belirtilen tuşlara, yeni bir tweet oluşturmak üzere bir kutu açmak üzere ‘t’ gibi belirli eylemleri gerçekleştirmek için uygulamadaki kısayollar olarak kullanabiliyor.” ifadesini kullandı.

Twitter

Apple’ın macOS’teki kısayollardan dolayı yaşanan bu sorunun çok yakında güncelleme ile çözüleceği tahmin ediliyor. Şimdilik uygulamaya giriş yapmak için; ‘b’, ‘l’, ‘m’, ‘r’, ve ‘t’ harflerini içeren şifreniz varsa, şifrenizi bir yere yazıp oradan kopyala/yapıştır yapmanız gerekiyor.