Apple ve OpenAI, iPhone’lar için Yapay Zekâ Çözümü Sunabilir!

Apple ve OpenAI, iOS 18 ile birlikte gelişmiş yapay zekâ deneyimlerini kullanıcılara sunmak için çalışıyor olabilir. Şu an Apple ile ilgili gündemde pek çok söylenti var ve bu söylentilerin büyük bir kısmının ortak noktasını “yapay zekâ” faktörü oluşturuyor. Haziran ayında gerçekleştirilmesi beklenen WWDC etkinliğinde heyecan verici duyurularla karşılaşabiliriz. İşte şu an elde olan detaylar.

Apple, bir süredir yapay zekâ tarafında çalışmalar yürütüyor. Hayır, sıfırdan yaratılan bir projeden değil, mevcut kaynaklardan yararlanarak iOS için optimize edilecek bir üründen söz ediliyor. Mashable’daki bilgilere göre şirket, yakın zamanda OpenAI ile görüşmeler gerçekleştirmişti. Bloomberg’teki güncel detaylar ise, iki şirketin şu sıralar tekrar görüşmeye başladığını ifade ediyor. Evet, OpenAI’ın ChatGPT’si, Apple’ın iOS 18’i için optimize edilerek güncel iPhone modellerinde kullanıma sunulabilir. Bunun hem uygulama çalıştırma performansı hem de aranan içeriklerin kolaylıkla bulunabilmesi tarafında avantajlar sağlayabileceği konuşuluyor.

Apple, iPhone telefonlarında en iyi yapay zekâ çözümü için pek çok şirketle görüşüyor

Daha önce Mashable’da çıkan bir haberde ise, Apple’ın AI üzerine çalışmalar yapan pek çok şirketle görüşmeler gerçekleştirdiğinden bahsedilmişti. Bunlar arasında Google’ın da olduğu söylenmiş ve şirketin yeni ürünü Gemini’nin iPhone’lara entegre edilip edilemeyeceği konuşulmuştu. Görünüşe göre şirket, en uygun çözümü ortaya çıkarabilmek için herkesle fikir alışverişlerinde bulunuyor. Sanıyoruz haziran ayındaki etkinlikte daha net bilgiler elde edebileceğiz.

Apple ve OpenAI, iPhone'lar için Yapay Zekâ Çözümü Sunabilir!

Apple’ın araba projesi bir süre önce iptal edildi

Apple yöneticilerinden Jeff Williams ve Titan projesinden sorumlu Kevin Lynch, projede yer alan çalışanlarla bir araya gelerek 12 dakikalık kısa bir toplantı gerçekleştirdi ve projenin iptal edildiği duyuruldu. Bunun sonrasında çalışanlardan soru da kabul edilmedi.

12 dakika deniliyor ama yine de bu kararı almak kolay olmasa gerek. Uzun süre düşündükten ve tüm olasılıklar göz önünde bulundurulduktan sonra bu noktaya varılmış olmalılar. Zira yaklaşık 10 yıllık bir çalışma sürecinin sonlandırılmasından söz ediyoruz.

Apple yöneticilerin bir süre önce bu projeyi nihayete erdirmek için çalışanlara baskı yaptıklarına dair haberler de gelmişti.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili Haberler:

>> TikTok Satılacak mı? Yetkililer Büyük Riski Göze Almışa Benziyor!