Apple Vision Pro 2 İçin Hazır Mısınız? Evet, Yenisi De Geliyor!

Apple’ın ilk karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, yakın zamanda satışa sunuldu ve hem olumlu hem de olumsuz yorumlarla karşılaştı. 3500 dolarlık başlangıç fiyat etiketi bulunan ürün, hem evinizi hem de ofisinizi bambaşka bir boyuta getirebiliyor. Tabii “Baş ağrısı yapıyor, baş dönmesi yapıyor.” gibi şikayetler de var. Gerçi bu tip şikayetleri bu tip gözlüklerde sıklıkla görüyoruz. Uzmanlar, uzun süreli kullanımlardan kaçınılması gerektiğini söylüyor. Peki Apple Vision Pro 2 için hazır mısınız diye sorsak?

Aple Vision Pro karma gerçeklik gözlüğü, yakın zamanda satışa sunuldu. 3500 dolarlık başlangıç fiyatı bulunan ürün, yurt dışında büyük bir ilgiyle karşılaşmış durumda. Cihaz henüz resmi olarak ülkemize gelmedi ama bazı online satış sitelerinde 150 ile 250 bin lira arasında değişen fiyatlarla ilanların açıldığını görüyoruz. PhoneArena sitesinde yer verilen yeni bilgiler ise, Apple’ın şimdiden Vision Pro 2 gözlük için harekete geçtiğini gösteriyor.

Evet, söylenti boyutundaki yeni bilgilere göre Apple, ilk versiyona kıyasla daha gelişmiş bir (haliyle) karma gerçeklik gözlüğü hazırlama düşüncesinde. Yeni nesil ürün, 18 ay gibi bir süre sonra satışa sunulabilir. Yani daha bir buçuk yıllık bir süreç var diyebiliriz. Bu esnada Apple, kullanıcı deneyimlerini takip ederek, şikayet ve önerileri dikkate alarak daha stabil bir ürün hazırlamayı planlayacaktır. En azından beklentiler bu yönde.

Apple Vision Pro 2 İçin Hazır Mısınız? Evet, Yenisi De Geliyor!

Apple Vision 2 Pro, ilk versiyona kıyasla daha ufak boyutlarda ve daha hafif olabilir

Evet, ilk öne çıkan detay bu. Daha ufak boyutlarda ve daha hafif bir cihaz, daha konforlu kullanım için avantaj sağlayabilir. Tek şarj ile daha uzun süreli kullanılabilirlik detayından da bahsediliyor.

Öte yandan yeni gözlükte, Samsung’un daha iyi aydınlatma ve renk detayları sunabilen RGB OLEDoS görüntü panelleri kullanılabilir.

Tabii ki bir diğer detay ise, bu kez ‘cihaza özel daha fazla uygulama’ desteğinin sunulabilmesi. Örneğin hâlâ ilk nesil Vision Pro için YouTube’un özel bir uygulaması yok. Her ne kadar “Bunu planlarımız arasına aldık.” denilse de bekleyiş sürüyor. Bu esnada YouTube’u Vision Pro’da sorunsuz çalıştırabilmek için harekete geçen bazı üçüncü parti uygulamalar var. Ki bunlar da paralı uygulamalar.

Apple Vision Pro 2’nin de başlangıç fiyatının 3500 dolar olması bekleniyor. Ürün, WWDC 2025 ya da 2026’da ilk kez görücüye çıkarılabilir.

İlgili Haberler

>> Cloudworks ile Bulut Teknolojisinde Yeni Bir Dönem