iPhone 16 Pro Yeni Renk Seçenekleriyle Gelebilir

Majin Bu, X platformunda teknoloji dünyasıyla ilgili sızıntı ve söylenti bilgileri paylaşan isimlerden bir tanesi ve yeni paylaştığı bilgiler, Apple iPhone 16 Pro ailesinin iki yeni renk seçeneğiyle gelebileceğini gösteriyor. Bu renkler, Çöl sarısı ve çimento grisi. İşte detaylar.

Apple iPhone 16 serisiyle ilgili bir süredir sızıntı ve söylenti bilgiler geliyor. İşte bu bilgilere şimdi yenileri eklendi. X platformundaki Majin Bu hesabı, iPhone 16 Pro ailesinde iki yeni renk seçeneği olarak çöl sarısı (çöl titanyumu) ve çimento grisi /titanyum grisi) renklerin kullanılabileceğini belirtti ve ekledi: “Bunlar kesinlik içeren bilgiler değildir.”

iPhone 16 Pro Yeni Renk Seçenekleriyle Gelebilir

Çöl sarısı renginin iPhone 14 Pro’ya benzer ama daha derin, daha etkili olabileceği bildiriliyor. Titanyum grisi ise, iPhone 6’da kullanılan uzay grisine benzer bir tonda olabilir.

 

iPhone 16 Pro yeni renk seçeneklerini bir kenara bırakıp söylenti boyutunda bahsedilen özelliklerinden de söz etmek gerekirse:

Ailenin gücünü Apple A18 Pro işlemcisinden alması bekleniyor. 8GB RAM değerinden de söz ediliyor. Depolama tarafında da bu kez 2TB olarak en üst seçenek sunulabilir. Ek olarak kamera tarafında gelişmiş AI, yani yapay zekâ desteğinden de söz ediliyor. Tüm Pro modellerinin 48MP ana kameraya sahip olacağı da bildiriliyor. Son yıllarda iPhone kameralarıyla müzik klipleri, mini belgeseller ve kısa filmlerin çekildiğini göz önünde bulundurursak, yenilenmiş kamera sistemiyle artık daha fazlasını da yapmak sürpriz olmayacaktır.

Ve evet, Pro modellerinde titanyum çerçeve faktörü de kullanılabilir. Böylece daha sağlam ve premium his sunulabilir. Bildiğiniz gibi iPhone 15 Pro serisinde titanyum çerçeve kullanılıyor ve kalitesi, rakibi Samsung Galaxy S24 Ultra’ya kıyasla çok daha iyi.

Apple, bir aksilik olmazsa iPhone 16 akıllı telefon ailesini önümüzdeki eylül ayı itibarıyla resmen görücüye çıkaracaktır. Ay bitmeden ilk satışlar başlayacak, ekim ayı itibarıyla da dünya çapında satışlar başlayacaktır.

İlgili Haberler

>> Apple Vision Pro 2 İçin Hazır Mısınız? Evet, Yenisi De Geliyor!