Apple Vision Pro Satışında Sınırlamalar: Randevulu Mağaza Alışverişi

Apple Vision Pro satışında

Apple Vision Pro satışında gecikmeler yaşıyor. Karmaşık tasarımı seri üretimi zorlaştıran bu AR/VR gözlüğü için yeni raporlar, çıkış tarihinde gecikme olacağını ortaya koyuyor. Apple ayrıca satın alma işlemlerini sadece randevulu şekilde Apple Store üzerinden gerçekleştirecek.

Yapılan yeni bir rapora göre, Apple Vision Pro gözlüğü 2024’ün başında ABD’de satışa sunulacak. Ardından 2024’ün sonunda sadece İngiltere ve Kanada’da erişilebilir olacak. Avrupa ve Asya pazarında ise en erken 2025’te kullanıcılarla buluşacak.

Apple Vision Pro Satışında Sınırlama

Ancak, başlangıçta satışların sınırlı olacağı belirtiliyor. Apple, 3500 dolarlık fiyatına rağmen gözlüğü sadece belirli mağazalarda ve randevulu şekilde satışa sunacak. Müşterileri Apple Store’a çağırmak için randevular ayarlayacak olan şirket, kullanıcılara gözlüğü kullanma konusunda yardımcı olacak.

Apple Vision Pro satışında

Apple, mağazalarında aksesuarlar ve reçeteli lensler gibi ek ürünlerin satışını da planlıyor. Ayrıca gözlük kullananlar için reçeteli lenslerin de sunulacağı belirtiliyor.

Apple Vision Pro Satışında Yeni Sistem

Gözlüğü satın almadan önce kullanıcılara yardımcı olmak amacıyla Apple, bir iOS uygulaması geliştiriyor. Mağazalarda kullanılacak fiziksel kafa taraması testi ile kullanıcılara Vision Pro’nun en iyi şekilde nasıl kullanılacağı anlatılacak. İnternet üzerinden yapılan siparişlerde ise müşterilerden reçeteli lens ve kafa taraması verilerini yüklemeleri istenecek.

Apple, Vision Pro’nun 2024 yılında piyasaya sürüleceğini tanıtım etkinliğinde duyurmuştu. Şirket, ilk yıl içinde 1 milyon adetlik satış hedefi belirlemişti. Ancak ortaya çıkan raporlar, bu hedefin çok uzağında olacağını gösteriyor. Son haberlere göre, ilk yılda 400 binden biraz daha az Vision Pro üretileceği tahmin ediliyor.

İlgili Haberler:

>> iPhone Kullanıcılarına Önemli Uyarı: Spotify Premium Ödemeleriniz Etkilenebilir