Apple Vision Pro Windows 11 Konseptiyle Etkileyici Bir Görünüm Sunuyor!

AppleGPT yapay zeka

Apple Vision Pro Windows 11’li konsepti ile geliyor. Bu konsept Windows hayranlarını heyecanlandırmış gibi görünüyor.

Apple, VisionOS işletim sisteminin Windows Holographic’in yeteneklerini geride bırakacağını vurguladı ve mekansal işleme için özel olarak geliştirilen dünyanın ilk işletim sistemi olduğunu iddia etti.

Apple Vision Pro Windows 11 Konsepti

Bir konsept tasarımcısı ise Windows 11’in yenilenen arayüzünü VisionOS’a uyarladı. Bu konsept çalışmada, işletim sisteminin bölümlü tasarımı AR gözlüğünün ortasına yerleştirilerek, ikonik Başlat menüsü de ortamın renkleriyle uyumlu hale getirildi.

Apple Vision Pro Windows

Apple’ın popüler geliştirme araçlarından SwiftUI, RealityKit ve ARKit sayesinde geliştiriciler, Vision Pro için kolayca uygulamalar oluşturabilecekler. Bu entegrasyon, mevcut Apple ekosistem araçlarıyla birlikte kullanıcı dostu bir ortam sunacak.

Bu konsept görsel, Windows 11’li Vision Pro’nun nasıl görünebileceğini gösterse de, Apple veya Microsoft’un planlarını yansıtmamaktadır. Bununla birlikte, Microsoft’un gelecekte Windows’u VR dünyasına daha fazla adapte edeceğini düşünüyoruz.

Apple Vision Pro Windows 11 İle Geliyor

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde 40.000 dolarlık altın kaplama Vision Pro tanıtıldı. Caviar tarafından sunulan bu versiyon, 18 karat altından üretilmiştir. İçerideki ekranı ortaya çıkarmak için saf altından yapılmış bir göz bandını kaldırmanız gerekmektedir.

Bu konsept çalışması, Apple Vision Pro ve Windows 11’in birleşimi üzerinden tasarlanmış olsa da, gerçek dünyada bu şekilde bir ürünün ne zaman piyasaya sürüleceği veya benimseneceği konusunda henüz resmi bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak ilerleyen yıllarda Microsoft’un, Windows’u VR dünyasına daha fazla entegre etmesini beklediğimizi söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Foxconn Elektrikli Araç Üretimiyle Büyük Adım Atıyor: Apple’ın Ana Ortaklarından Birisi