Netflix Yeni Reklam Stratejisini Deniyor: Reklam İzletmeden Reklam İzletme

Netflix yeni reklam

Netflix yeni reklam stratejileri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şimdi ise ilginç bir durumla karşımızda: Platform, size reklam izletmeden reklam izletmeye çalışacak. Nasıl mı? İşte ayrıntılar…

Platform, artan maliyetler karşısında çözümü reklamlı temel pakete geçmekte buldu. İlk aşamada bazı ülkelerde kullanıma sunulan reklamlı temel paket, şimdilik olumlu geri dönüşler alıyor gibi görünüyor. Ancak kimse, para ödediği bir hizmette reklam izlemek istemez. Bu durum da platformları yeni stratejiler geliştirmeye yöneltiyor.

Netflix Yeni Reklam Stratejisini Deniyor

Televizyon yayıncılığında bu durum aslında daha kolaydır. Özellikle 90’lı ve 2000’li yıllara gittiğimizde, herkesin televizyon izlediği dönemlerde reklam araları daha kısa ve etkiliydi. Hatta çocuklar bile reklamları izlerdi. Bu durum, geleneksel hale gelerek günümüz televizyon sektöründe de yer edindi. Ancak Netflix gibi reklamsız bir platformda işler oldukça zordur.

Netflix yeni reklam

Netflix ise bu soruna yeni bir stratejiyle çözüm bulmayı hedefliyor. Şirket, kullanıcılarına izledikleri içeriğe uyumlu ve rahatsız etmeyen reklamlar izletmeyi planlıyor. Bu şekilde, reklam izlediğinizi fazla hissettirmeden reklam izletmeye çalışacaklar.

Netflix Yeni Reklam Stratejisini Uygulamaya Geçirdi

Durumu daha iyi açıklamak gerekirse, izlediğiniz içeriğin bir otomobille ilgili olduğunu düşünelim. Araya gelecek olan reklamlar, Netflix’in maliyetlerini azaltacak şekilde otomobil içeriğiyle ilgili olacak. Örneğin, yeni bir lastik, motor yağı gibi reklamlarla karşılaşabilirsiniz. Bu reklamlar, televizyondaki gibi ardı ardına gösterilecek. Ancak izlediğiniz içerikle aynı temaya sahip olduklarından dolayı rahatsızlık yaratmayacaklarını düşünüyorlar. En azından Netflix bu şekilde bir düşünceye sahip.

Netflix’in bu yeni reklam stratejisi ne kadar başarılı olacak, zamanla göreceğiz. Ancak kullanıcıların reklam izleme konusundaki tercihleri göz önüne alındığında, Netflix’in bu deneyimi kullanıcılarını rahatsız etmeyecek bir şekilde sunma çabasını anlayabilmek mümkün.

İlgili Haberler:

>> Netflix İndirim Yaptı! 100’den Fazla Ülke Arasında Türkiye Var mı?