Apple Vision Pro YouTube Uygulaması Gelecek mi?

YouTube, Apple Vision Pro gözlükle ilgili kararını değiştirmişe benziyor. Zira şirket, Apple’ın yeni karma gerçeklik gözlüğü için özel bir uygulama yapmayı düşünmüyordu. Yeni gelen bilgiler ise, yol haritasına bu planın da eklendiği yönünde. Bunun sebebi nedir henüz bilinmiyor ama bazı üçüncü parti uygulamara gösterilen yoğun ilgi ve akabinde yüksek kazan. ihtimali olabilir.

Apple, geçtiğimiz günlerde ilk karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’yu piyasaya sundu ve büyük bir ilgiyle karşılaştı. İlk etapta bu gözlüğe tam destek veren 600’den fazla uygulama var. Ama ne yazık ki bu uygulamalar arasında YouTube bulunmuyor. Yetkililer, daha önce verdikleri bilgilerde, Apple’ın gözlüğüne yönelik özel bir çalışmanın olmadığını belirtmişti. Öte yandan Safari üzerinden gerçekleştirilen YouTube deneyimine destek sunulduğunu da eklemişti. Yeni gelen bilgiler ise, bazı kararların değiştiğini gösteriyor.

The Verge’te yer verilen ve YouTube ekibinden geldiği belirtilen bilgiler, önümüzdeki dönemin yol haritasında “Apple Vision Pro’ya özel bir YouTube uygulaması” planının da bulunduğunu gösteriyor. Ne yazık ki uygulamanın ne zaman tamamlanıp kullanıma sunulacağı belli değil.

Bu arada, aslına bakarsanız YouTube’da yıllardır pek çok 3D içerik bulunuyor. Yani platformun bu noktada desteği var ama Vision Pro’da yeterli uyumluluğa sahip değiller. Öte yandan bu videoları deneyimlemeye çalıştığınızda, baş dönmesi ve mide bulantısı gibi sorunlar da yaşayabilirsiniz. Bu sebeple de güncel içeriklerin ve çeşitli düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Bu bilgilerin de Apple tarafından geldiğini belirtelim.

Apple Vision Pro YouTube Uygulaması Gelecek mi?

Peki nedir YouTube’un kararını Vision Pro lehine değiştiren şey?

YouTube’dan bu konu için gelen bir cevap yok ama sebeplerden bir tanesi Juno for YouTube isimli 3. parti uygulama olabilir. 5 dolar fiyat etiketiyle satılan bu uygulama, Vision Pro kullanıcıları için sorunsuz YouTube deneyimi vadediyor. Eh, uygulamaya son günlerde büyük bir ilgi söz konusu. YouTube yetkilileri de bu ilginin farkında olsa gerek, ne dersiniz?

Apple Vision Pro, şu an yurt dışında resmi olarak satışta. En uygun fiyatlı versiyonu, 3500 dolar. Ürünün ülkemizde resmi olarak ne zaman satışa çıkacağı belli değil ama bazı ikinci el satış sitelerinde 140 – 260 bin TL arasında değişen fiyatlara ürünü bulabilmek mümkün. Biz yine de resmi satış dönemini beklemenizi öneriyoruz.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy S24 Kameraları İçin Harekete Geçti