Apple Watch X Devrim Yaratacak: 10.Yıla Özel En İyi Saat Geliyor!

Apple Watch X

Apple Watch X modelinin render görüntüleri ve sunacağı bazı özellikler hakkında sızıntılar mevcut. İşte 10. yıla özel Apple Watch’ın detayları.

Apple hayranlarını heyecanlandıran bir haber var: Apple Watch X’in (Seri 10) görselleri sızdırıldı. Bu sızıntılar, daha ince bir kasa ve yeni bir bant tutma mekanizmasıyla gelebileceğini doğruluyor. Şu anda kordonların takılması, kordonun saatin üst ve alt kısmındaki bir yuvaya kaydırılmasını içeriyor. Ancak yeni yöntem, kordonun saatin etrafında mıknatıslarla tutturulmasını sağlayacak, böylece daha büyük bir pilin eklenmesine olanak tanıyacak.

Apple Watch X Devrim Yaratacak: 10.Yıla Özel En İyi Saat Geliyor!

Apple Watch X

Apple Watch X‘in OLED panelinin yerini microLED ekranın alması beklenmiyor, ancak çerçeveler daha ince olacak ve bu da daha parlak ve verimli bir ekran sunabilir. Bu değişiklik, Apple Watch X’in pil ömrünü artırabilir, böylece kullanıcılar daha uzun süre şarj etmeden kullanabilirler. Bir başka önemli değişiklik ise tansiyon ölçüm cihazının eklenmesi olabilir. Spekülasyonlara göre, Apple Watch X, kullanıcıların tansiyon değerlerini ölçebilecek ve gerektiğinde uyarı verebilecek bir özellikle gelebilir.

Ancak, bu özelliğin ne kadar kesin olduğu henüz belirsiz. Apple’ın nabız oksimetresini geri getirip getirmeyeceği de merak konusu. Masimo ile yaşanan patent anlaşmazlığı nedeniyle bu özellik Series 9 ve Ultra 2’den çıkarılmıştı. Ancak Masimo’nun patentinin süresi 2028’de doluyor, bu da Apple’ın bu özelliği geri getirmek için beklemek zorunda kalmayabileceği anlamına geliyor. Ancak bu, Apple’ın ne tür bir adım atacağını görmek için bekleniyor.

Apple Watch X

Apple Watch X’in (Seri 10), onuncu yıla özel olarak üretilen bir model olarak heyecan uyandırıyor. Apple’ın bu özel model üzerinde titizlikle çalıştığı ve önceki serilerden farklı ve gelişmiş özelliklerle geleceği düşünülüyor. Türkiye pazarında da bu özel modelin yer alması bekleniyor, çünkü Apple, ürünlerini genellikle küresel bir pazarlama stratejisiyle sunar ve Türkiye, Apple ürünlerinin popüler olduğu bir pazar. Dolayısıyla, Apple Watch X’in Türkiye’ye kesin geleceğini söyleyebiliriz. Bu da Türkiye’deki Apple hayranlarını heyecanlandıracak bir gelişme olacak.

İlgili Haberler

>> Xiaomi 11T Pro HyperOS Güncellemesini Aldı: Hemen İndir!