Apple’ın En Yeni iPad Mini Tableti Amazon’da 349 Dolara Düştü

Apple’ın En Yeni iPad Mini Tableti Amazon’da 349 Dolara Düştü

Google News Abone Ol

Apple’ın küçük ama hızlı tableti yeni iPad Mini Amerika’da çok daha uygun fiyata satışa sunulmuş durumda. 

Amazon, Apple’ın mevcut yeni iPad mini ‘sini 64 GB depolama alanı ile 349 dolar fiyatla normal fiyatından 50 dolar daha ucuza satışa sunmuş durumda. 256 GB depolama alanına sahip model de 50 dolar indirimli fiyatla satışa sunuluyor. Türkiye’de yeni iPad mini  64 GB kapasiteli modeli 3199 TL fiyatla satışa sunuluyor. 349 dolar yaklaşık 2400 TL’ye karşılık geliyor. Türkiye’deki vergiler düşünüldüğünde fiyatın makul olduğu görüşündeyim. Akıllı telefonlar düşünüldüğünde Apple’ın bu tarz ürünler için Türkiye’ye özel fiyat politikası uyguladığı ortaya çıkıyor. Bir anlamda fiyatı artırmamak için çabalıyor diyebiliriz.

İPad mini’yi “en iyi küçük tablet” olarak adlandırıyoruz. Çoğu tablete kıyasla çok hızlı ve boyut sınıfında neredeyse eşsiz. Medya düzenleme, ileri teknoloji mobil oyunlar ve çoklu görevlerle başa çıkabilen kompakt bir tablet istiyorsanız nredeyse tek tercih diyebiliriz. 7,9 inç ekranı oldukça parlak ve doğru renkler sunuyor. Birinci nesil Kalem desteği, not alma veya eskiz için sağlam bir seçim. Bir video dosyasını düzenlemek veya Fortnite oynamak gibi bir isteğiniz varsa yeni iPad mini ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak düzeyde.

Bununla birlikte eski tasarımı görmezden gelmek zor. Kalın üst ve alt çerçeveler, çok başarılı olarak gösteremeyeceğimiz 8 megapiksel arka kamera ve Touch ID de dahil olmak üzere birkaç yıldır gördüğünüz aynı temel iPad mini. Tabii ki bazı avantajları var (kulaklık girişi gibi). Ancak olabildiğince kompakt değil, daha iyi olabilir. Yine de küçük, yüksek performanslı tabletler sınıfında ve Amerika^da hali hazırda 349 dolar fiyat etiketi ile AMazon üzerinden satışa sunuluyor. Bu fiyatı yeni iPad mini ‘nin eksikliklerinin affedilmesini kolaylaştırıyor.yeni iPad Mini

Yeni iPad Mini Teknik Özellikler

7,9 inç Retina ekran, True Tone
Apple A12 Bionic yapay zekâ detekli işlemci yongası,
7 MP ön kamera, 8 MP arka kamera + 1080p Full HD video kaydı,
10 saate kadar pil ömrü sunan batarya,
66 Mbps hıza kadar Wi-Fi bağlantı desteği,
Tercihen 4G hızında bağlantı desteği sunan SIM kart girişi (fiyat değişimi yaşanıyor),
1. nesil Apple Pen ile uyumluluk,
500 gram ağırlık
3.5 mm kulaklık girişi ve parmak izi okuyuculu fiziksel Home tuşu

>> iPad Pro 2020 Apple’ın en hızlı mobil cihazı!

>> Logitech Combo Touch ile klavye ve mouse iPad’de bir arada!


CEVAP VER