Aras Şenyüz Tencent Games Türkiye Ülke Müdürü Oldu

Aras Şenyüz Tencent Games

Önemli isimlerden bir tanesi olan Aras Şenyüz Tencent Games Türkiye Müdürü olarak göreve başladı. Hadi gelin yaşanan bu önemli gelişme ile ilgili detaylara birlikte bakalım.

Tüm dünyada bilinen ve önemli bir oyun şirketi olan Tencent Games, kadrosunu genişletmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde başarılı isimleri kendi kadrosuna kattığı görülüyor. Türkiye’de de yine benzer bir stratejinin olduğunu söyleyebiliriz. Artan rekabet, şirketleri yeni ve başarılı kişileri almaya yönlendiriyor.

Bu görevinden önce PUBG Mobile kıdemli danışman olarak görev yapan Aras Şenyüz böylece yeni bir görev daha almış oldu. Mobil oyun pazarı için vazgeçilmez şirketler içerisinde yer alan Tencent Games bazı müjdeler verdi. Bunlar doğrultusunda ülkede mobil sektörün ciddi oranda üst seviyelere çıkacağı düşünülüyor.

Aras Şenyüz Tencent Games sürprizi

Türkiye’de mobil oyun sektörü beklenenden çok daha hızlı gelişiyor. Hatırlayacağınız üzere bir kaç ay önce bazı araştırmalar yapılmıştı. Bu araştırmalar sonucunda sitede mobil kullanımını yüzde 97 seviyelerine kadar ulaştığı ifade edildi. Avrupa ve ABD ile kıyaslandığında bu rakamlar gerçekten de yüksek.

Aras Şenyüz Tencent Games

Mobil sektör geliştikçe sadece uygulamalar kendisine yer bulmuyor. Aynı şekilde oyunlarda da ciddi bir gelişimin olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Türkiye, küresel çapta düşünüldüğünde mobil oyun sektörü en hızlı büyüyen ilk 5 ülkeden bir tanesi. Kısacası bu alanda Türkiye’den isimlerin kıdemli yönetici olarak yer alması pek şaşırtıcı değil.

Tencent Games yeni yatırımlar yapmak istiyor

Türkiye’de bilgisayar fiyatlarının yüksekliği ve akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması bazı yeni sonuçlar ortaya çıkardı. Bunlardan birisi de mobil sektörün gelişmesi oldu. Türkiye’de büyük bir pazar olduğunu gören mobil oyun sektörü yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Ayrıca Avrupa ve Ortadoğu sorumluları yakın bir süre içerisinde Türkiye’deki profesyonel kişilerden seçilebilir.

Önümüzdeki 20 yılı değerlendirmek gerekirse bu tür gelişmelerin daha fazla yaşanacağını söyleyebiliriz. Tencent EMEA yönetimi tarafından alınacak kararlar burada kritik öneme sahip. Ayrıca Aras Şenyüz’ü de başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Rambo ve Zor Ölüm Gerçekten de Call of Duty: Warzone’a Geliyor

>> PUBG Mobile #pubgoynamaoynattırma hashtagi ile sosyal medyada tepki alıyor! Peki, neden?