Rambo ve Zor Ölüm Gerçekten de Call of Duty: Warzone’a Geliyor

Google News Abone Ol

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız Rambo karakterinin Warzone’a geleceği kesinleşti ve Zor Ölüm müjdesi de ortaya çıktı. Böylece bu bilgi Activision tarafından da onay almış oldu.

Sosyal medya paylaşımlarında karşılaştığımız ve heyecan yaratan ipuçları beklenene çıktı. Activision sonunda 80’lerin aksiyon kahramanlarının oyuna geleceğini açıkladı. Buna göre oyuna John Rambo ve Zor Ölüm’den John McClane’in dahil olacağı haberi resmiyete kavuştu. Bu karakterler 20 Mayıs itibariyle premium oyuncu görünüşleri olarak oyuna dahil olmaları bekleniyor.

Bu konu ile ilgili ilk söylentiler geçtiğimiz ay ortaya çıktı. Call of Duty resmi hesabında ortaya çıkan Survivor John isimli karakterin istatistikleri dikkat çekti. Bu istatistikler derinlemesine incelendiğinde ise aslında sebebi çoktan ortaya çıkmıştı. Bu istatistikler, John Rambo’nun filmlerdeki istatistiklerinden başkası kesinlikle değildi. Buna göre sayı filmde karakterin öldürdüğü 552 kişi sayısıyla tam olarak örtüşüyordu. Bu gerçekten bir karakteri tanıtmak için yaratıcı bir yöntem.

Birkaç gün sonra benzer bir paylaşım daha ortaya çıktı. Bu sefer ise reklamı yapılan mekan oldukça tanıdıktı. Kısacası, Nakatomi havalandırma kanalı temizleme isimli bir firmanın reklamıydı bu. Nakatomi ve havalandırma kanalının ne anlama geldiğini tahmin edebilirsiniz.

Bu ipuçlarını Rambo ve Zor Ölüm açıklaması takip etti

Bu kadar bariz ipuçlarına sonunda bir başkası daha eklendi. Bu da Cowboy McClane isimli bir karakterin istatistikleriydi. Filmde kovboy olarak sıkça tanımlanan bir McClane’i zaten hepimiz tanıyoruz. Bu kesinlikle Zor Ölüm’e bir ithafı olarak yorumlanan bir bilgi oldu. Geriye sadece resmi bir açıklama beklentisi kalmıştı.

Sonuçta bu kadar mesaj ortaya önemli bir açıklamanın çıkacağının göstergesiydi. Şimdi ise bu bilginin resmi duyurusu da gerçekleşti. Saf 80’ler aksiyonu 20 Mayıs itibariyle Call of Duty: Warzone’da başlayacak.

Call of Duty’nin resmi sitesinde yapılan açıklamada ise net bir mesaj yer aldı:

“Bazı kahramanlar Zor Ölür. Diğerleri ise İlk Kan’ı alır. Aksiyon 20 Mayıs’ta başlıyor.”

Ne var ki burada “aksiyon” kelimesiyle ne kastedildiğini bilmek mümkün değil. Bu konudaki detayları o tarihte öğreneceğiz gibi. Tahminler bunların birer görünüş olarak oyunda yer alacağı şeklinde. Ayrıca oyunda Sylvester Stallone ve Bruce Willis’in seslerinin de olabileceği tahmini var. Ayrıca filmlerde yer alan P7M13 ve M60 gibi ikonik silahların da oyuna gelmesini bekliyoruz. Sonuçta ise geriye tek bir soru kalıyor. Chuck Norris ve Dolph Lundgren de gelecek mi?

Diğer haberler:

>> Tencent ve Xbox Oyun Stüdyoları Birlikte Oyun Geliştirecek

>> Siyah ve Kırmızı DualSense Kontrolcüleri Ortaya Çıktı


CEVAP VER