Asus Zenfone 11 Ultra Göründü. İşte Tasarımı ve Özellikleri

Asus, ROG Phone 8 ve 8 Pro olmak üzere iki amiral gemisi akıllı telefon modelini bu sene görücüye çıkarmıştı. Şirket, görünüşe göre yeni bir telefon modelini daha görücüye çıkaracak. Sızıntı detaylar doğru çıkarsa, şirketin sıradaki duyurusu Asus Zenfone 11 Ultra olabilir. Zira bu model için bazı bilgiler geldi ve biz de şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Even Blass, teknoloji dünyasında sızıntı ve söylenti detaylar paylaşan ve böylelikle tanınır hale gelen bir isim. Blass’ın elde ettiği yeni bilgiler, Asus Zenfone 11 Ultra telefonun yolda olduğu yönünde.

Asus Zenfone 11 Ultra’nın en az 5 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacağı söyleniyor. Bu renkler: siyah, gri, mavi, yeşil ve turuncu.

Ayrıca Geekbench’te ortaya çıkan detaylar, telefonda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipsetinin kullanılacağını gösteriyor. Buna ek olarak 16GB RAM değerinden de söz ediliyor. Dahili depolama olarak da en az 521GB değerinden bahsediliyor. 1TB değerini de görebiliriz. Bu şaşırtıcı olmayacaktır.

Asus Zenfone 11 Ultra Göründü. İşte Tasarımı ve Özellikleri

Peki Asus Zenfone 11 Ultra için elimizde başka ne gibi detaylar var?

Ürünün 6.78 inç değerde Amoled ekranla geleceği söyleniyor. FHD+ çözünürlük sunması beklenen ekranda, 144Hz tazeleme değeri olabilir. Bu da videolar ve oyunlar tarafında daha akıcı detaylar anlamını taşıyor. Tabii bu değeri kullanmak, pil tarafında da daha hızlı tüketime yol açacaktır.

PhoneArena’daki detaylarda, telefonun 5500mAh pile sahip olacağı söyleniyor. Bu, tek şarj ile yoğun kullanımda bir günün geride bırakılabilmesi demek. Hızlı şarj tarafında da detaylar var tabii. 65w kablolu hızlı şarj ve 15w kablosuz şarj değerlerinden söz ediliyor.

Muhtemelen hızlı şarj adaptörünün kutuda olacağı, böylece kullanıcıların ekstra para ödemek zorunda kalmayacağı konuşuluyor.

Asus Zenfone 11 Ultra Göründü. İşte Tasarımı ve Özellikleri

Ve yukarıdaki görsellerden de görebileceğiniz üzere, ürünün köşelerden yumuşatılmış hatları olabilir. Selfie kameranın da ekranın üst orta kısma konumlandırıldığını görüyoruz.

En merak edilen konular arasında kameralar yer alıyor haliyle. Asus Zenfone 11 Ultra’nın arka tarafında 50+13+32MP’den oluşan üçlü kamera sistemini görebiliriz. Ana kamerada Sony IMX890 sensörün kullanılacağı, telefoto kamerada da 3x optik zoom özelliğinin olacağı söyleniyor. Ön taraftaki selfie kameranın da 32MP olduğu bildiriliyor.

Yeni detaylar oldukça paylaşmaya devam edeceğiz.

İlgili haberler

>> Vision Pro Alan İlk Kişi, İlk 1 Ayın Sonunda Neler Düşünüyor?