Asus Zenfone 8 serisi, canavar işlemcisi ile ortaya çıktı

Asus Zenfone 8 serisi

Asus Zenfone 8 serisi ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte GeekBench’te karşımıza çıkan model hakkında tüm detaylar.

Çoğu teknoloji devi markaların, amiral gemisi modelleri bir hayli ilgi görüyor. Özellikle en iyi işlemcilerin kullanıldığı modeller, en çok tercih edilen cihazlarda yer alıyor. Örneğin Snapdragon 888 işlemcisi, bu dönemin en çok tercih edilen amiral gemisi modellerinde kullanılan işlemcisi olarak karşımıza çıkıyor. Asus, söz konusu işlemciyi, Tencent ortaklığında ROG Phone 5 modelinde satışa sunacak. Yüksek performansı ile kendisine hayran bırakacak model, ROG serisinin amiral gemisi modeli diyebiliriz.

Fakat ROG serisinin yalnızca oyuncular için tasarlandığını belirtmek gerek. Yani her ne kadar tatmin edici özellikleri olsa da, rakip modellere kıyasla kamera vb. alanında çok daha iyisini sunamaz. Asus’un Zenfone 8 serisi ise her alanda en iyisi sunmayı hedefleyen bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Asus Zenfone 8 serisi ile karşımıza üç farklı model çıkacak. Bu modeller Asus Zenfone 8 / 8 Pro / 8 Mini olarak sunulaca­k. Serinin modellerini genel özellikleri ile incelediğimizde hepsinde 120 Hz tazeleme oranına sahip OLED panel karşımıza çıkıyor.

Asus Zenfone 8 modeli GeekBench’te görüldü

Asus’un amiral gemisi serisinin yeni modeli Zenfone 8, Geeekbench üzerinde görüntülendi. Ortaya çıkan listeyi incelediğimizde, yeni modelin ASUS_I004D model numarasına sahip olduğunu görmekteyiz. Ayrıca GeekBench test sonuçları da ortaya çıkmış durumda.

zenfone 8

 

Snapdragon 888 canavarına sahip olan yeni seriye ait Zenfone 8 modelinin, performans anlamında da önemli işler çıkarttığını söylemek mümkün. Ortaya çıkan test sonuçlarını incelediğimizde, cihazın tek çekirdekli de 1.124, çok çekirdeklide ise 3.669 puan aldığı görülüyor.

Yakında tanıtılacak seri ile alakalı neredeyse çoğu ayrıntı sızdırılmış durumda. İddialara göre serinin tüm modelleri Snapdragon 888 yongasından güç alacak. Bununla birlikte serinin tüm modellerinin 120 Hz tazeleme oranına sahip panel kullanacakları da bildiriliyor. Ayrıca 64 MP ana kameraya sahip olması beklenen modeller 30W şarj desteği ile hızlı bir şekilde şarj olabilecek. Ekran panellerinin ise Full HD+ çözünürlüğüne sahip olacağı da, sızdırılanlar arasında bulunuyor. Yakında tanıtılması beklenen serinin tanıtım tarihi hakkında net bir bilgi henüz bulunmuyor.

İlgili Haberler

>> Asus ROG Phone 5 Oyuncu Telefonu Akıllara Zarar Özelliklerle Geliyor!

>> Oyun canavarı Lenovo Legion 2 Pro, GeekBench’te görüldü