Avea, Çevik Stüdyo İle Sektörde Farklılaşıyor


Avea, 2010 yılında uygulamaya başladığı ve yakında iş dünyasının yükselen bir trendi olacak çeviklik uygulamalarına ‘satış, müşteri hizmetleri ve insan kaynakları’ gibi birimleri de ekleyerek Türkiye’de bir ilke imza attı.

Avea, markasını güçlendirmek amacıyla ‘çeviklik’ dönüşümüne yönelik bir iç hizmet merkezi kurarak, geleceğe yatırım yapmayı sürdürüyor.  Avea’da çevikliği arttırmak için bir iç hizmet merkezi olarak kurulan Avea Çevik Stüdyo; Avea Teknopark’ta düzenlenen bir lansman ile tanıtıldı.

Agile_Studio

 Avea, Çevik Stüdyo ile sektörde yine bir ‘ilk’e imza atıyor

2013’te kurum bünyesinde sürdürülebilir çevikliği artırmak için danışmanlık çözümleri sunan Çevik Stüdyo (Agile Studio) girişimini uygulamaya koyan Avea; değişime hızlı ve etkili biçimde adapte olmayı ve esnekleşmeyi sağlayan bu inisiyatife satış, müşteri hizmetleri ve insan kaynakları gibi birimleri de katarak Türkiye’de bir ilke imza atıyor. 

Müşterilere daha hızlı ve yüksek değerde çözümler üretebilmek için iş yapma şeklini ve organizasyonu çevikleştirme yolunda önemli bir adım niteliği taşıyan Çevik Stüdyo’nun, Avea’nın geleceğe yatırımı olarak değerlendirdiği etkinlikte, bu merkezin Avea’ya getireceği rekabet avantajına da dikkat çekildi.

Türkiye’de çok az kurumun uyguladığı çeviklik yöntemleri diğer iş birimlerine de aktarmak üzere; Türkiye’de çevik yöntemlerin uygulanmasında öncü danışmanlık şirketi ACM ile geliştirilen Avea Çevik Stüdyo, Avea’da ciddi bir dönüşüm sağlanmasına katkıda bulunacak.

Hâlihazırda 30 takımın çevik yöntemlerle başarılı sonuçlar elde ettiği Çevik Stüdyo yaklaşımıyla Avea; bilgi teknolojileri dünyasında kullanılan çeviklik yaklaşımını şirketin diğer birimlerinde kullanarak hız, kalite, esneklik, motivasyon ve işbirliğini artırıp müşterilerine daha hızlı çözümler üretmeyi hedefliyor.

Cisco Sanallaştırma Teklifini Genişletiyor