Cisco Sanallaştırma Teklifini Genişletiyor

Google News Abone Ol

Dünya çapında servis sağlayıcılar, ağlarını dönüştürmek, OPEX’i azaltmak ve hizmet çevikliğini artırmak için, Cisco’nun yeni evrimleşmiş hizmet platformunu kullanıyor.

Cisco, mimarinin altyapı katmanıyla birlikte çalışan Açık Ağ Ortamı (Open Network Environment – ONE) stratejisinin kilit öğelerinden biri olan Cisco Evrimleşmiş Servis Platformu’nun (Evolved Services Platform – ESP) piyasaya sürülmesiyle, servis sağlayıcılara yönelik sanallaştırma hizmetlerini genişlettiğini duyurdu. Ayrıca, video ve mobilite alanında piyasaya sunulan iki yeni Cisco sanal hizmet modülü ve servis sağlayıcıların bu modülleri satın alıp dağıtmasını sağlayan dört yeni ve basitleştirilmiş yöntem de tanıtıldı.

mon

Yeni Cisco Evrimleşmiş Hizmet Platformu (ESP)

Her Şeyin İnterneti’nde (Internet of Everything – IoE) online hale gelen insan, cihaz, makine ve sensör sayısının hızla artması; servis sağlayıcıların katma değerli, bulut tabanlı hizmet ve uygulamalar sunma konusunda liderlik etmek üzere yeni yetkinliklere ihtiyaç duymasına neden oluyor. Cisco ESP mimarisi servis sağlayıcılara, her bir müşteri ihtiyacı için ağa nasıl bağlandığından (örn. sabit, mobil, Wi-Fi) bağımsız olarak, doğru deneyimi sunmaya imkân tanıyor. Platform, servis sağlayıcıların yeni ve inovatif hizmetlerin dağıtımını hızlandırmasını, tutarlı ve farklılaştırılmış deneyimler sunarak gelirlerini artırmasını ve mevcut ağ altyapılarını optimize ederek işletme giderlerini azaltmalarını sağlayacak şekilde tasarlandı. Tüm dünyada, önde gelen servis sağlayıcılar, ağ değerini optimize etmek, çevikliği artırmak ve daha yüksek işletme verimliliği seviyelerine ulaşmak için Cisco ESP’nin farklı özelliklerini kullanarak ağlarını dönüştürmekte.

İki Hizmet Modülü

Cisco’nun ürün ve mimari yeniliklerinden yaratılabilecek pek çok ev, iş ve mobil çözümün yanında, Cisco dağıtıma hazır ilk iki modülün duyurusunu da yapıyor:

  • Video: Cisco Videoscape Bulut DVR Çözümü – Kullanıcının evde kullandığı cihaz yerine bulutta yakalama ve depolama sağlayan, bulut tabanlı video kayıt modülüdür. Tüketiciler, dizileri yeniden izleyebilir, geçmişte yayınlanmış programları takip edebilir ve dijital video kayıt cihazıyla kaydedilmiş içeriği her yerden ve her ekrandan izleyebilir. Modül, servis sağlayıcı için de çok ekranlı çözümleri mümkün kılmakta.
  • Mobilite: Cisco Sanallaştırılmış Mobil İnternet İçerik sağlayıcının, verilerin kullanıcıya ulaştırılması için ödeme yaptığı sponsorlu veriler gibi yeni sanallaştırılmış mobil hizmetler, servis sağlayıcılar için yeni gelir fırsatları yaratıyor.

Cisco Türkiye Servis Sağlayıcı Sistemleri Mühendislik Müdürü Gürkan Gülcan konu ile ilgili açıklamasında, “Servis sağlayıcıların başarısı tutarlı bir deneyim sağlamaya, yeni hizmetler sunma konusunda çevikliğe ve bu hizmetlerin ne kadar kolay talep edilebilir, otomatikleştirilebilir, yönetilebilir ve dağıtılabilir olduğuna bağlıdır. Tüm dünyadaki servis sağlayıcılar, sanallaştırmayı yalnızca maliyetleri düşürecek bir öğe olarak değil, aynı zamanda altyapılarıyla entegre çalışıp, daha fazla çeviklik ve esneklik sağlayarak katmadeğerini arttıracak bir çözüm olarak görüyorlar. Ağ oluşturma konusunda endüstri lideri olarak, müşterilerimizin bu dönüşümü tamamlaması konusunda kararlı olmakla kalmıyor, bunu sağlayacak stratejimizi de hayata geçiriyoruz” ifadesinde bulundu.

Video Platformlarında Yeni Tercih: Enterprise Video

CEVAP VER