Avea Uygulama Geliştirme Kategorisinde Finale Kaldı

Avea, sosyal medyaya yönelik turistik bölgelerin tespiti amacıyla geliştirdiği uygulamasıyla, Telecom Italy tarafından düzenlenen Big Data Challenge 2014’te uygulama kategorisinde finale kalan 2 uygulamadan biri oldu.

 Avea, Telecom Italy tarafından veri analizi, veri görselleştirme ve uygulama olmak üzere toplam üç kategoride, etkin projeleri değerlendirip ödüllendirmek üzere düzenlenen Big Data Challenge 2014’te, “Uygulama Geliştirme” kategorisinde sosyal medyaya yönelik turistik bölgelerin tespiti amacıyla geliştirdiği uygulamasıyla finale kalan 2 uygulamadan biri oldu.

Bu yıl 652 takım, 1131 kişi ve 105 üniversite takımının başvurduğu yarışmada, ilk 10’a 6 veri analizi, 2 veri görselleştirme ve aralarında Avea’nın da olduğu 2 takip uygulama projesi kaldı. Avea’nın Uygulama Geliştirme alanında finale kalan projesi, AveaLabs tarafından geliştirildi.

avea1

Big Data Challenge küresel ölçekte öne çıkan yenilikçi projeleri ödüllendiriyor

“Big Data” alanında yenilikçi teknolojik fikirlerin yaratılması ve geliştirilmesini teşvik etmek üzere tasarlanıp düzenlenen Big Data Challenge yarışması, dünyanın her yerinden sektör profesyonellerine uygulama, veri analizi ve veri görselleştirme alanlarında kendilerini göstererek yarışma fırsatı sunuyor.

Akademik kurum ya da şirketlerin bünyesinde görev alan bireylere ve takımlara açık olan yarışmanın seçici kurulu ise uluslararası üniversite ve araştırma alanının önde gelen isimlerinden oluşuyor.

Ödül kazananlar 2-3 Nisan’da açıklanacak

Proje seçiminde, geliştirilen uygulamanın olası yayılımı ve fiili kullanımının etkisi; başvurulan projelerin pratikliği, uygulanabilirlik ve güvenilirliği; projelerin teknik açıdan yenilikçilik düzeyi ve/veya kavramsal benzerliği; geniş kullanım ve en kapsamlı verinin kullanılabilir hale getirilmesi gibi kriterlerin temel alındığı Big Data Challenge 2014’te yarışacak 10 finalist içinde ödül kazananlar; 2-3 Nisan 2014 tarihlerinde Trento’da düzenlenecek olan Telecom Italia Big Data Jam etkinliğinde açıklanacak.

Avea, “Uygulama Geliştirme” kategorisinde Cefriel, Politecnico di Milano’nun “Living Land Use” adlı çalışmasıyla yarışacak. Big Data Jam finalistleri, ayrıca etkinlik kapsamında kendilerine ayrılan özel alanlarda, katılımcılara projelerini gösterip anlatma olanağı da elde edecek.