Dijitalleşmeye Uyum Sağlayan Şirketler Başarıya Ulaşacak


Samsung’un oturumlardan birinin sponsorluğunu üstlendiği Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung konuşma gerçekleştirdi. Joung konuşmasında, iş dünyasında dijitalleşmenin rolüne ve Samsung olarak kurumların hayatını kolaylaştıracak çözümlerine yer verdi.

Samsung Electronics Türkiye, Capital ve Ekonomist Dergileri ile Bursa Valiliği’nin işbirliğiyle düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi‘nin “Büyüme Stratejileri: Büyük Gruplar için Yeni Stratejiler” isimli oturumun sponsorluğunu üstlendi. 21-22 Mart 2014 tarihlerinde, Uludağ Grand Yazıcı Otel’de düzenlenen zirve, iş dünyasının önde gelen temsilcilerini ağırladı. Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung konuşmasında, Samsung’un işletmelere yönelik vizyonuna ve etkin çözümlerine değindi.

Samsung Electronics Turkey President_Mr Yoonie Joung (3)_v2

İş dünyasının gelişmekte olan dijital yapısına dikkat çeken Joung, dijital dünyaya uyum sağlayan şirketlerin başarılı olacağını belirtti ve şunları söyledi: Samsung olarak, işletmelerin gelişmelerin hızına ayak uydurmak için çaba gösterdiklerini gözlemliyoruz: İşyerinde mobil cihazların kullanımı giderek yaygınlaşıyor, video konferanslardan dosya paylaşımına kadar her tür tüketici uygulaması bilfiil iş aracı haline geliyor. Büyük şirketler dijitalleşme yarışı içindeler. O noktaya ilk ulaşan şirketler, mevcut pazarlarının sınırını aşarak yeni pazarlara girmeyi başaracaklar.”

2013 yılında dünya genelinde iki bini aşkın üst düzey yöneticiyle yürütülen anketin sonucunu katılımcılarla paylaşan Joung; CEO’ların yüzde 86’sının, önümüzdeki 5 yıl içinde işletmelerinde en büyük dönüşümü yaratacak faktörün teknolojik ilerlemeler olduğuna inandıklarını söyledi. Samsung’un iş dünyasına özgü çözümlerinin altını çizen Joung konuşmasını şöyle sürdürdü: “Samsung olarak ‘İşinizde Samsung Çözümleri’ isimli konseptimiz ile teknolojimizi ve geniş ürün portföyümüzü, etkin iş ortaklıklarımız ile birlikte kurumların hizmetine sunuyor ve hedeflerine ulaşmalarına yardım ediyoruz. Kurumsal pazarda da, tüketici elektroniği pazarında sergilediğimiz tutkuyla hizmet vermeye devam edeceğiz

Samsung; Perakendeden Sağlık Hizmetlerine, Finanstan Üretime pek çok farklı sektörün ihtiyacına yönelik, etkin teknolojik çözümler sunuyor. Mobil çözümler ve bilgisayar sistemlerinin yanı sıra, Profesyonel Görüntüleme Çözümleri, Baskı Çözümleri, Dijital Radyografi Cihazları, Ultrason Cihazları ve Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları (IVD’ler), iklimlendirme sistemleri, kurumsal ağlar ve mobil ağ altyapıları gibi teknolojileri ile kurumların işlerini büyütmelerine yardımcı oluyor.