AWS’den AWS Greengrass ve Snowball Edge

AWS’den AWS Greengrass ve Snowball Edge

Google News Abone Ol

AWS Greengrass müşterilerin AWS Lambda işlevlerini ve AWS IoT’nin fonksiyonelliğini hemen hemen her bağlı cihazda çalıştırabilmelerini sağlıyor. AWS Snowball Edge 100 TB veri depolayabiliyor, on-board işlem ve depolama imkanı sunuyor.

Amazon Web Services, Las Vegas’taki re:Invent etkinliğinde; müşterilerin AWS bilgi işleme, mesajlaşma, verileri önbelleğe alma ve senkronizasyon işlevlerini bağlı cihazlarda da çalıştırabilmelerini sağlayan AWS Greengrass yazılımını tanıttı. AWS Greengrass ile cihazlar AWS Cloud’ın veri işleme, analiz ve depolama gücünden yararlanırken cihaz verisini senkronize tutmak ve diğer cihazlarla iletişim kurmak için AWS Lambda işlevlerini çalıştırabilecekler.

AWS ayrıca yeni Snowball veri transferi aracı AWS Snowball Edge’i de tanıttı. AWS Snowball’dan 2 kat daha fazla (100 TB’a kadar) veri taşıyabilen AWS Snowball Edge, AWS Greengrass ile birlikte geliyor ve Amazon Simple Storage Service (Amazon S3)’ten veri transferi yapabilen, Amazon S3’e veri aktarabilen, diğer Snowball Edge cihazlarıyla şirket için depolama havuzu oluşturmak için kümelenebilen ve veri analizi yapabilmek için AWS Lambda’yı çalıştırabilen bir hibrit cihaz olarak karşımıza çıkıyor.

aws greengrass

AWS Greengrass: Yeni nesil hibrid IT

AWS Greengrass, AWS Lambda fonksiyonlarını ve AWS IoT işlevselliğini hemen hemen her bağlı cihazda yerel olarak çalıştırmak için üretilmiş bir yazılım. AWS Greengrass müşterilerin AWS Cloud’da yaptıkları gibi, AWS Lambda’yı hemen hemen her bağlı cihazda kod çalıştırmak için kullanmalarına izin vererek; IoT cihazlarının programlama ve güncelleme süreçlerindeki karmaşıklığı ortadan kaldırıyor. AWS Greengrass ile geliştiriciler AWS Lambda fonksiyonlarını AWS Management Console üzerinden bir bağlı cihaza ekleyebiliyor ve cihaz, kodları yerel olarak çalıştırıyor. Böylece cihazlar, olaylara gerçek zamanlı olarak yanıt verip harekete geçebiliyorlar. AWS Greengrass ayrıca, cihazların bulutla tekrar bağlantı kurmadan diğer cihazlara mesaj gönderebilmesini sağlayan AWS IoT mesajlaşma ve senkronizasyon işlevlerini de içeriyor.

Snowball Edge: Petabaytlık veri taşıma

AWS Snowball petabaytlarla ölçülen verilerin transferini sağlayan bir hizmet. Snowball, yüksek hızlı internet bağlantılarının beşte biri kadar düşük bir ücretle; müşterilerin büyük miktarlarda veriyi AWS’ye ve AWS’den aktarabilmesi için güvenli araçlar kullanıyor. AWS Snowball veri transfer hizmeti Ekim 2015’te kullanıma açıldığından beri müşteriler; AWS Snowball cihazlarına Dünya’nın etrafını 100’den fazla kez dolaşabilecek uzunlukta veri gönderdi. Ancak Snowball’dan iki kat daha fazla veri (100 TB’a kadar) taşıyabilecek ve dört kat daha fazla ağ hızına ulaşacak. Müşteriler ayrıca çoklu AWS Snowball Edge cihazlarını kümeleyerek bir depolama havuzu oluşturabilir; Snowball Edge cihazlarını mevcut veri merkezi ortamlarına kolayca bağlayabilirler.  AWS Greengrass yeni AWS Snowball Edge’e gömülü olarak gelir.

Ericsson’dan 2017 Tüketici Trendleri

CEVAP VER