Aynı Kişiyle mi Flört Ediyorum, Aldatılıyor muyum? Bunu Öğrenmek İçin Facebook’ta Grup Kuruldu!

flört uygulamaları geri plana düştü

Günümüzde gerek iş süreçlerini gerekse de özel ilişkileri yürütebilmek oldukça zor. Burada tabii pek çok farklı faktörden söz edilebilir. Gereksinim duyulan en önemli nokta ise, “güven” noktası. Ne yazık ki bu, kolaylıkla istismar edilebiliyor ve bazılarımız bunun farkına bile varamıyor. Are We Dating The Same Guy?

Facebook’ta “Are We Dating The Same Guy? | New York City NYC” adı verilen bir grup kuruldu. Kadınların birbirleriyle bilgi alışverişini ve güvenliğini hedefleyen grup, 13 Mart 2022 tarihinde kuruldu ve an itibarıyla yaklaşık 90 bin üyesi var.

Yine Facebook’ta “Are We Dating The Same Guy?” araması yaptığınızda, bu grubun farklı şehirler için hazırlanan sayfaları olduğunu da görebilirsiniz.

Are We Dating The Same Guy: Yoksa aynı kişiyle mi buluşuyorum, aldatılıyor muyum?

Are We Dating The Same Guy grubunu kısaca özetlemek gerekirse, bir ilişkiye başlama düşüncesinde olan kadınlara yararlı tavsiyeler verme amacında olan bir grup bu.

“Yeni biriyle flört edeceksin, ama peki o kişinin farklı biriyle daha birlikte olmadığından emin misin? Hem belki de kötü niyetli biridir, daha önce maddi ve manevi zararlar vermiştir? Yoksa aldatılıyor musun, aldatılıyor muyum?”

İşte bu gibi soruların yanıtlanması amaçlanıyor.

Aynı Kişiyle mi Flört Ediyorum, Aldatılıyor muyum? Bunu Öğrenmek İçin Facebook'ta Grup Kuruldu!

Burada geçmişte yaşanan kötü ilişkilere dair yazılı ve görsel detayların olduğu paylaşımlar yapılabiliyor. Böylece belki de o eski sevgilinin yeni biriyle tanışmasının da önüne geçilmiş oluyor.

Kurallarda, grup içinde paylaşılan yazılı ve görsel materyallerin kesinlikle grup dışında paylaşımına müsade edilmediği bildiriliyor. Ekran görüntüsü almak ya da paylaşılan yorumlardan farklı yerlerde alıntılar gerçekleştirmek yasak.

Öte yandan, paylaşım yapmak isteyen ya da yorumlarda bulunmak isteyip de “anonim” kalmak isteyen kadınlara da bu imkânın sunulduğu bildiriliyor.

Grubun erkek nefreti amacı taşımadığı, amacın kadınları korumak olduğu vurgulanıyor.

Eğer grubun kurallarına göz atmak ve gruba dahil olmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Erkeklerin güvenliği hedefleyen sayfalar da var! Yoksa aldatılıyor muyum?

Yoksa ben de aldatılıyor muyum? Evet, örneğin Facebook arama kısmına “Are We Dating The Same Female?” yazıldığında, bu başlıkla kurulmuş bir sayfanın olduğu görülüyor. Aynı amaçla kurulmuş benzer isimli sayfalar da var ve onlar da tıpkı yukarıda bahsettiğimiz konulardan erkekler için söz ediyor.

Ne diyelim, pek de güvenli olmayan bir dünyadayız…

İlgili Haberler

>> Ekran Görüntüsü Alma ve Ekran Video Kaydı Nasıl Yapılır?