Bankacılıkta şifresiz güvenli giriş

Bankacılıkta şifresiz güvenli giriş

PAYLAŞ

Yapı Kredi’nin kurumsal, ticari ve KOBİ müşterilerine yönelik sunduğu mobil ve internet bankacılık hizmeti, dijital veri güvenliğinde uzman şirket KOBIL tarafından geliştirilen yüksek güvenlikli m-Identity Güvenlik Teknolojisi ile entegre edilerek kullanıma sunuldu.

Yapı Kredi’nin kurumsal internet veya mobil şube kanallarını kullanan müşteriler, Türkiye’de ilk kez uygulanan yenilikçi giriş teknolojisi sayesinde kurumsal internet şubesine güvenli ve eskisine oranla çok daha kolay bir şekilde giriş yaparak bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

illustration_QR_Login

Türkiye’de ilk kez kullanılan, QR-kod okuma ile internet bankacılığına güvenli giriş yöntemi sayesinde; kullanıcılar Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi giriş ekranında bulunan QR kodu, Yapı Kredi Kurumsal Mobil Şube uygulaması üzerinde okuttuklarında kullanıcı kodu ve şifre olmadan internet bankacılığına anında giriş yapabiliyor. Müşterilerin bunun için yapmaları gereken tek şey ise kurumsal internet şubesine girmek istediklerinde, cep telefonlarındaki uygulamaya giriş yaparak bilgisayar ekranındaki QR kodu okutmaları.

Yapı Kredi; KOBIL ile yaptığı işbirliği kapsamında ayrıca, internet bankacılığına USB ile güvenli giriş teknolojisini de müşterilerin hizmetine sunuyor. Tak-çalıştır yöntemi ile bankacılık işlemlerine maksimum güvenlik katan USB ile giriş PC’lerin yanı sıra MAC bilgisayarlarda da çalışıyor. Mini USB aygıtını bilgisayara takan kullanıcının ekranına otomatik olarak bankacılık işlemlerini yapabilecekleri bir ekran geliyor. Penceredeki PIN alanına şifresini giren kullanıcı bilgisayarların içerisinde kendi güvenlik altyapısını kullanan bir alanda Yapı Kredi’nin bankacılık hizmetlerinden güvenli bir şekilde faydalanabiliyor.

Yapı Kredi, KOBIL’in m-Identity Güvenlik Teknolojisi’ni internet ve mobil bankacılık hizmetlerine giriş haricinde EFT, havale gibi bütün bankacılık işlemlerinin güvenliğini sağlamak için de kullanarak mesaj onayı ile müşterileri koruma kalkanı altına alıyor.

Uçtan uca kapalı bir devre içinde banka ile müşteri arasında şifreli mesajlaşma sağlayan KOBIL’in m-Identity Güvenlik Teknolojisi, aynı zamanda iki faktörlü kimlik doğrulama duvarıyla güvenliği daha da artırırken cihazları korsan kopyalamaya, hırsızlığa ve diğer kötü amaçlı girişimlere karşı koruyor. İnternet veya mobil bankacılığı kullanan birçok banka müşterisinin sahip olduğu iPhone, iPad, Android, Windows PC’lerde çalışabilen m-Identity, güvenliği otomatik olarak sağlayarak son kullanıcının olası endişelerini gideriyor ve müşteri memnuniyetini artırarak bankalara büyük fayda sağlıyor.

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜ DÖNÜŞTÜREN TRENDLER TARTIŞILDI


CEVAP VER