Bankalar Galaxy S10 güvenlik açığı için önlem aldı!

Bankalar Galaxy S10 güvenlik açığı için müşterilerini korumak adına uygulamalarını güncelledi. Bankacılık uygulamaları parmak okumayacak!

.

Samsung’un başına gelen talihsiz olaydan dolayı Galaxy S10 sahiplerinin yanısıra bankacılık sistemi de tedirgin durumda. Galaxy S10 modellerinin tamamında yaşanan güvenlik açığı bankacılık sistemini harekete geçirdi. Bildiğiniz gibi Galaxy S10’un ekrana entegreli parmak izi okuyucusu 2-3 dolarlık ekran koruyucuları ile kolayca kandırılabiliyordu. Bu durumu kabul eden Samsung’dan önce bankacılık sektöründen atılım geldi.

HSBC Galaxy S10 için güncelleme yayınladı

HSBC bankasının Play Store’da yer alan HSBC UK Business uygulamasına diğer bankacılık uygulamalarında olduğu gibi şifre yerine parmak izi ile giriş yapılabiliyordu. Ancak HSBC, müşterilerinin güvenliği için bu özelliği güncelleme ile devredışı bıraktı.

Galaxy S10

iPhone 11 U1 çipi sorun çıkarmaya başladı

Galaxy S10 sahipleri olası bir telefon çaldırma veya kaybetme durumunda hem ekran kilitlerinin 3. kişiler tarafından açılma tehlikesi ile hem de banka hesaplarının yönetilmesi ile karşı karşıyaydı.

Güney Koreli teknoloji devinden önce bankacılık sisteminin hamle yapması da oldukça ilginç oldu. Bakalım Samsung cephesi bu güvenlik açığını kapatmak için ne zaman güncelleme yayınlayacak?

. . . . .