iPhone 11 U1 çipi sorun çıkarmaya başladı

iPhone 11 U1 çipi AirDrop’ta sorun çıkarmaya başladı. iOS 13.1.3’teki sorundan dolayı AirDrop kullanılmaz hale geldi.

.

Apple, iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modelleri ile birlikte U1 çipini hayatımıza kazandırmıştı. U1 sayesinde etrafınızdaki bu çipe sahip olan Apple cihazlarını kolayca görüntüleyebiliyordunuz. İlerleyen yıllarda tanıtılacak olan yeni Apple cihazları ile iletişimi güçlendirecek olan bu çipin sorunlar ile karşılaştığı ortaya çıktı.

Apple’ın destek forumlarında Ultra Geniş Bant yani U1 çipinin güncellemesi başarısız oldu şeklinde hata mesajlarının alındığı şikayetleri artmaya başladı. iOS 13.1.3 güncellemesindeki sorundan dolayı iPhone 11 ve iPhone 11 Pro sahiplerinin bazıları U1 çipini maalesef ki kullanamıyor.

Google Pixel 4 güvenlik konusunda sınıfta kaldı

Güvenlik açığından kaynaklandığı düşünülen bu hata için şimdilik Apple cephesi sessizliğini koruyor. Ancak tahminlerimize göre bu sorunu düzeltmek için iOS 13.2 güncellemesi beklenmeyecek ve iPhone 11 modelleri için özel iOS 13.1.4 güncellemesi bu hafta içerisinde yayınlanacak.

iPhone 11 U1

U1 çipinden dolayı AirDrop‘un da kullanılma hale gelmesi Apple için üzücü bir durum. Bakalım Cupertinolu teknoloji devi bu hatayı ne zaman ve ne şekilde düzeletecek?

. . . . .