Behice Funda, Microsoft Türkiye YGTP Pazarlama Müdürü Oldu

Behice Funda, Microsoft Türkiye YGTP Pazarlama Müdürü Oldu

Google News Abone Ol

Yaklaşık 3 yıldır Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Behice Funda, Microsoft Türkiye Yazılım Geliştirme Teknolojileri Platformu Pazarlama Müdürü olarak atandı.  

Yaklaşık 3 yıldır Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Behice Funda, 1 Mayıs’tan itibaren Microsoft Türkiye Yazılım Teknolojileri Platformu Pazarlama Müdürlüğünü üstleniyor.

Yazılım Teknolojileri Platformu, Microsoft’un bulut ve hizmet odaklı dönüşümüne dair yazılım ekosisteminin güçlendirilmesinde son derece önemli bir rol oynuyor. Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin güçlenmesi adına yaptığı çalışmalarla ve Türkiye’de yazılım geliştirme kültürüne sağladığı destekle öne çıkan platform, 130 binden fazla kayıtlı üyesi olan Türkiye’nin en büyük ücretsiz yazılım geliştirme okulu Açık Akademi’nin gelişimini ve koordinasyonunu da üstleniyor.

Behice Funda

Funda, yeni görevinde girişimcilerden, akademisyenlerden, yazılım geliştiricilerden ve startup aşamasındaki şirketlerden oluşan dev bir ekosistemle yakın çalışarak, Microsoft Türkiye’nin desteğiyle Türkiye’deki girişimcilik ve uygulama ekosisteminin güçlendirilmesinde önemli sorumluluklar üstlenecek.

Funda, 1 Mayıs’ta başlayacak yeni görevinin yanı sıra yeni atama yapılana kadar Microsoft Türkiye Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevini de sürdürmeye devam edecek.

SurGATE Labs UYARIYOR

CEVAP VER