Benzin fiyatı artacak mı? ExxonMobil Petrol Rafinerisindeki Yangın ne durumda?

Sosyal medyada son çıkan haberlere göre Teksas’taki ExxonMobil petrol rafinerisinde yangın çıktı ve çok sayıda kişi yaralandı. Yetkililer Baytown’da gerçekleşen petrol rafinerisi yangınına hemen müdahale ettiler. İlk haberlere göre en az üç kişi hava ambulansıyla hastaneye kaldırılmış durumda. Uzmanlar bu yangının ham petrol fiyatı ve benzin fiyatı konusunda olumsuz hava estireceğini söylüyor. 

Son dönemde ülkemizde yaşanan petrol ve benzin fiyatı zamları malum. Hal böyle olunca gözler sürekli petrol haberlerini takip ediyor. Son olarak Amerika saati ile bugün sabahın erken saatlerinde sosyal medya platformlarında Teksas’taki ExxonMobil petrol rafinerisinde yangın çıktığı haberi gündeme düştü. Yerel sakinlerin paylaşımı ile dünya gündemine oturan haber herkesin gözünü bir anda Teksas’a çevirdi. İlk gelen mesajların ardından yetkililerde konu hakkında açıklamalarda bulundular. İlk haberlere göre dört kişi yaralanmış durumda.

Harris County Şerif Ofisi yaptığı açıklamada: Bazı yaralanmaların rapor edildiğini söyledi. Yerel saatle 01.00 sıralarında meydana gelen olayın ardından vatandaşlardan bölgeden uzak durmaları istendi.

Harris County Şerifi Ed Gonzalez ayrı bir açıklamada: en az dört kişinin yaralandığını ve üç kişinin hava ambulansıyla hastaneye kaldırıldığını söyledi. Dördüncü kişinin de ambulans ile hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Gonzalez, ilk raporların tesiste “bir tür patlama” meydana geldiğini öne sürdü. Yetkililere göre şimdilik yakındaki sakinlerin bölgeyi tahliye etmesi veya sığınak araması gerekeceğine dair hiçbir belirti yok.

ExxonMobil rafineri müdürü Rohan Davis ET 5:30 civarında düzenlediği basın toplantısında, hastanedeki dört kişinin de durumunun stabil göründüğünü söyledi. Tesiste patlama olup olmadığının teyit edilemediği belirtildi.Benzin fiyatı

DAVİS, “ŞU ANDA HALA TÜM BU BİLGİLERİ TOPLUYORUZ” DEDİ. “TAM VE KAPSAMLI BİR SORUŞTURMA YÜRÜTECEĞİZ.”

Birkaç sakin, yaşanan patlamanın evlerini sallayacak kadar güçlü bir “patlama” olduğunu belirterek tweet attı.

“Exxon’da Patlama!” Bir sosyal medya kullanıcısı tarafından yazılmıştır. “Dairemi gürleyerek geçti ve resimlerim duvardan düştü.”

Yaşanan bu talihsiz olay hemen akla benzin fiyatı konusunu getirdi

Beniz fiyatı geçtiğimiz günlerde ülkemizde doların yukarı ivmelenmesine paralel olarak artış göstermişti. Uzmanlar Amerika’da yaşanan bu talihsiz olayın ilk sonuçları gelmeden ham petrol fiyatlarına etki edip etmeyeceği konusunda bir açıklama yapmadı.

Bazı uzmanlar yangında kullanılamaz hala gelen han petrolün miktarıyla ilgili açıklamadan sonra fiyatlar konusundaki tutumun netleşeceğini söylüyor.

İlgili Haberler

>> VMware’in Yeni Araştırmasına Göre Geliştirici ve Güvenlik Ekipleri Arasındaki Uçurum Artıyor