Yüksek kaliteli orta sınıf telefon OPPO Reno6 İnceleme! Ödenecek değere değecek bir telefon mu?

Oppo Reno6 özellikler ve fiyat açısından üst orta aralığın içine yerleştiriyor ve buna uygun olarak yüksek kaliteli bir akıllı telefon sunuyor diyebilirim.

Oppo Reno6, kutudan çıktığı haliyle Android OS v11.0’da çalışıyor. Çıkarılabilir olmayan bir Li-Po 4300 mAh pil ile birlikte geliyor. 1080 x 2400 piksel çözünürlüğe sahip 6.4 inç AMOLED ekrana sahip. AMOLED teknolojisi, muhteşem renk üretme yetenekleri ve çok derin siyahları nedeniyle akıllı telefonlar için yaygın olarak kullanılmakta.

Qualcomm Snapdragon 720G yonga setine sahip akıllı telefon Oppo Reno6 aynı zamanda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama desteğiyle birlikte satışa sunulmuş durumda.

OPPO Reno6 Kameralarıyla dikkatleri üzerine çekiyor

Oppo ‘nun yeni telefonu, 85 derece görüş alanına sahip ve sabit odaklı 32 MP ön kamera ile geliyor. Ön kamera ile çekilen portre fotoğrafları, birçok ayrıntıyı ve doğal renkleri gösteriyor. Arka taraftaki kamera donanımı 64 MP ana sensör, 8 MP ultra geniş açılı lens ve 2 MP makro sensörden oluşuyor. Yakın çekimler 64 MP ile çok detaylı. Test fotoğraflarımız güçlü renkler ve çok iyi ayrılmış içerikler gösteriyor. Panoramik motifler çok fazla detay ve güçlü renkler gösteriyor. Ultra geniş açılı lensle çekilen resimler de güçlü renkler ve aynı zamanda hafif grenlilik gösteriyor. Oppo Reno6 ‘nın Lens kenarları da biraz odak dışında. Optik yakınlaştırma olmadığı için içerik yalnızca yazılım aracılığıyla yakınlaştırılabiliyor. Yazılım yardımı olunca tabii ki birçok ayrıntı kayboluyor ve bulanık nesnelerin yanı sıra biraz çamurlu yüzeyler görüyoruz.

Oppo Reno6 testlerimizde odaklandığımız nesneler düşük ışık koşullarında tanınabilir, ancak renkler çok koyu ve grenlilik biraz fazla gibi. Görüntü kalitesi, çeşitli renk modları ve ayrıca Pro modu aracılığıyla ayarlanabiliyor. Video kayıtları, örnek fotoğraflarımızla benzer bir resim kalitesi gösteriyor. Bu sayede, film modu olarak adlandırılan bir yöntemle kapsamlı ayarlamalar yapmak mümkün. Mevcut çözünürlükler 30 fps ve 1080 p ‘de 4K’nın yanı sıra her biri 60 veya 30 fps’de 720p’yi içeriyor.

Daha fazla detayı sizler için hazırladığımız videomuzda izleyebilirsiniz.

Web : http://BTGunlugu.com
Twitter :
https://twitter.com/AliYavuzSahin
Twitter :
http://twitter.com/BTgunlugu
Facebook :
https://www.facebook.com/BTGunlugu

OPPO Reno 6İlgili Haberler

>> OPPO Katlanabilir Telefon Konusunda Çıtayı Yukarı Çekti! işte Karşınızda OPPO Find N