Bilgisayar Parçalarında İndirim Yapılacak: İşte O İndirim Listesi!

bilgisayar parçalarında indirim

Son dönemlerde vergilerin artması ile birlikte bilgisayar parçalarında indirim yapılacağı haberlerine daha çok yer verildi. Şimdiden bazı şirketler yeni kampanyalar sunmaya başladı bile. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Anakart, ekran kartı ve RAM gibi bilgisayar parçaları son dönemlerde tahmin edilenin de üstünde bir fiyata sahip. Bilgisayarı yenilemek bir yana, mevcut bilgisayarda değişiklik yapmak bile büyük bir masrafa neden oluyor. Bu nedenle herkesin bilgisayar ve parçalarını yenilemeye daha temkinli yaklaştığı söylenebilir. Ancak son dönemlerde bazı platformlar uygun fiyatlı bilgisayar parçaları satıyor. Hatta fiyatlarda kimi zaman ciddi ölçüde düşüş olduğu bile söylenebilir.

Bilgisayar parçalarında indirim yapanlar kimler?

Klavye, mouse, modem, kulaklık, monitör, SSD ve daha birçok parçada KDV indirimleri yapılabiliyor. Bu indirimler ile birlikte fiyatların da az olsa makul seviyeye ulaştığı söylenebilir. Acer KG241QS oyuncu monitörü gibi seçenekler bunlardan sadece bir tanesi. Bu üründe yüzde 30 civarında KDV indirimi uygulanıyor.

bilgisayar parçalarında indirim

Mesela bu bahsettiğimiz 23 inçlik monitör normal şartlarda 1.799 TL fiyat etiketine sahip. Ancak KDV kampanyası ile birlikte 1.299 TL’ye kadar düşebiliyor. Asus Prime B550M-K modeli ise bilgisayar parçalarında indirim fırsatı ile birlikte 200 TL daha düşük fiyatla satışa sunuldu. Böylece 898 TL fiyat etiketine sahip oldu. Bu ve buna benzer indirim kampanyaları, şu an için sadece birkaç platformda uygulanıyor.

Özellikle de son dönemlerde dövize bağlı olarak artan fiyatlar iyice el yakmaya başladı. Üstelik sadece döviz değil aynı zamanda vergilerdeki artışlar da fiyatların yükselmesini tetikledi. Bilgisayar parçalarında indirim yapılması ise ancak Hepsiburada gibi büyük platformlar tarafından sağlanabilirdi. Aksi halde kimsenin gücü böyle bir şeye yetmeyecektir. Bu tür KDV indirimlerinin diğer platformlar tarafından da verilmesi bekleniyor. Bu sayede rekabetin önemli ölçüde artacağı ve fiyatların az da olsa düşeceği tahmin edilebilir. Sizce bu ve buna benzer kampanyalar fiyatların ateşini söndürmeye yetecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Huawei MateBook 13 (2020) Bizlere Ne Sunuyor? Hepsi ve Daha Fazlası İncelememizde…

>> Keenetic e-ticaret sitelerinde en çok tercih edilen modem router çözümü!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here