BioNTech Ölümsüzlüğün Yolunu Açmak İstiyor: mRNA Teknolojisini Kullanacaklar

BioNTech ölümsüzlüğün yolunu

Teknoloji ve biyolojiyi bir araya getirmeyi başaran BioNTech ölümsüzlüğün yolunu açmak istiyor. Bunu mevcut durumlarda kullandıkları mRNA teknolojisi ile gerçekleştirecekler. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

.

Küresel çapta büyük salgınlar devam ederken onlara karşı aşılar geliştiriliyor. BioNTech bunlar arasında en etkili olanı üretti diyebiliriz. Özlem Türeci ve Uğur Şahin bu şirketin yönetiminde yer alıyor. Ayrıca bilimsel deneyler yine bu ikili ile birlikte gerçekleştiriliyor. Şimdiki amaçları ise bir hayli ilginç. Onlara göre mRNA metodu kullanılarak gençleşmek mümkün.

Yapılacak olan yeni çalışmalar sayesinde gelecekte zarar görmüş organlar yenilenebilir. Böylece gençleşmenin önü açılacak. Milyonlarca insan belki de bu sayede yaşlılıktan korunabilecek. Her ne kadar uçuk bir fikir gibi görünse bile bilimsel temelleri oldukça sağlam.

BioNTech ölümsüzlüğün yolunu herkese açmak istiyor

Uğur Şahin tarafından yapılan açıklamalara göre deri hücrelerinin belirli faktörlerle yeniden programlanmasının mümkün olduğu ortaya çıktı. Hasar görmüş kalp veya bazı organlar için yaşlanma süreci tersine çevrilebilir. Hücrelere sızacak olan mRNA teknolojisi bunu başarabilecek yönteme sahip.

BioNTech ölümsüzlüğün yolunu

Elbette şirketin kurucularından olan Uğur Şahin bunu bilim kurgu filmi gibi anlatmıyor. Kendisi tarafından yapılan açıklamada bu, özellikle vurgulandı. Bunun bir bilim kurgu projesi olmadığını ve tamamen bilimsel verilere dayandığını ifade etti. Ona göre yaşlanma sürecini tersine çevirmek mümkün.

Bilim insanları ölümsüzlük için çalışmalara devam ediyor

Ölümsüzlük ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Üstelik bu çalışmalar bilim kurgu filmlerindeki gibi olmuyor. Jeff Bezos gibi bir yatırımcı bile bu tür projelere destek veriyor. Yani tahmin edilenden çok daha fazla ciddiye alınıyor. Böylece daha fazla şirket buna benzer çalışmalar yapmaya gayret gösteriyor.

Bir dönemlerin en yüksek biyoloji teknolojilerinden bir tanesi olan kök hücre yerini mRNA yöntemine bırakmış gibi görünüyor. Kısa bir süre içerisinde bu yöntem yeni gelişmelere yol açabilir. Peki sizce ölümsüzlüğü bulmak gerçekten de mümkün mü? Yorumlar bölümünden konuyla ilgili fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’ye Girişlerde Yeni Tedbirler Uygulanacak: Bu Haberi Dikkatli Okuyun

>> 150 Metre Genişliğindeki Dev Asteroit Dünya Yörüngesine Giriyor! Peki Ne Olacak?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here