Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyelerine Kadar Gerileyebilir: Ünlü Analist Yok Artık Dedirtti

Bitcoin büyük yatırım almaya

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin 10 bin dolar seviyelerine kadar gerileme ihtimaline sahip. Peki aniden neden böyle bir ihtimal ortaya atıldı. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Bitcoin küresel çapta çok fazla değer görüyor. Özellikle kurumsal markaların bu kripto para devine düzenli olarak yatırım yaptığı söyleniyor. Yatırım şirketleri ile birlikte para transfer uygulamaları ve hatta otomotiv devleri. Neredeyse birçok kurumsal şirket bu alanda yatırımlar yapıyor.

Her ne kadar kurumsal yatırımcıların desteğini almış olsa bile yine de Bitcoin bir türlü 60 bin dolar barajını aşamadı. Bu durum yeniden büyük bir düşüşün yaşanması ihtimalini ortaya çıkarıyor. Navellier & Associates’in kurucusu Louis Navellier tarafından yapılan açıklamalar “vur dedik öldürdün” türünden açıklamalardı.

Bitcoin 10 bin dolar tehlikesi ile karşı karşıya

Bitcoin ile ilgili yaklaşık olarak yüzde 80 civarında bir zorunlu düzeltme yaşanacağı ifade ediliyor. Deneyimli kripto para analisti Louis Navellier böyle bir iddiayı gündeme attı. Bu durumda kripto para değerinin yaklaşık olarak 10 bin dolar seviyelerine gerileme ihtimali var diyebiliriz. En azından analist böyle düşünüyor.

Bitcoin 10 bin dolar

Geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin ile ilgili çok fazla risk ortaya çıkmıştı. Kimileri onun 18 bin dolara kadar gerileyeceğini tahmin etti. Ancak BTC 28 bin dolara iğne attıktan sonra hızlı bir şekilde yukarı çıktı. Böylece 68 bin dolara kadar ulaştı. Yine benzer bir hareket yapma ihtimalinden bahsediliyor.

Bitcoin düşüşü kalıcı olmayabilir

Kripto para devinin bu kadar hızlı bir şekilde geriye düşmesi aslına bakacak olursak kalıcı bir durum değil. Yani en azından göstergeler bunu ortaya koyuyor. Elbette ortaya çıkacak ani bazı değişimler sert düşüşlere neden olabilir.

FED tarafından alınacak faiz kararı burada belirleyici olacak. Kripto para devinin kaderi önümüzdeki 2 hafta içerisinde belli olacak. Peki sizce Bitcoin için yön nereye doğru?

İlgili Haberler:

>> Facebook Kripto Paralar Konusunda Daha Yumuşak Olacak: Sonunda Yola Geldi

>> Kripto Piyasalarında Düşüşler Alım Fırsatı Olabilir: Analistler Bu Altcoinleri Önerdi