Bitcoin 10 Bin Dolar Seviyelerine Gerileyebilir: Yatırımcılar Korkuyor

Bitcoin fiyatı kritik

Bitcoin 10 bin dolar düzeyine kadar gerileme ihtimaline sahip. Bu artık çok açık bir şekilde konuşuluyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin şu sıralar zor dönemlerden geçiyor. Geçen yıl fiyatı 64 bin doların bile üzerine çıktı. Tarihi zirvesi ise şu anda 69 bin dolar oldu. Kripto para biriminin bu kadar hızlı bir şekilde yükselip düşmesi yatırımcılarda endişe yaratıyor.

Özellikle Wall Street yatırımcıları Bitcoin ile ilgili çok fazla tahmin ortaya koyuyor. Bu tahminlerin başında negatif olanlar biraz daha ön planda. Ancak genel olarak yatırımcılar kripto para biriminin 30 bin doların bile üzerine çıkacağını düşünüyor. Yani toparlanma sinyalleri yakında gelebilir.

Bitcoin 10 bin dolar düzeyini görebilir

Dijital varlıklar içerisinde en önemli konumda olan Bitcoin Wall Street yatırımcılarına göre ilk etapta 10 bin dolar düzeyine kadar gerileyecek. Şu anki fiyatı ise 20 bin dolar seviyesinde. Eğer bunu aşabilirse önümüzdeki haftalarda belki de 40.000 dolara kadar ulaşacak. Ancak bu pek kolay görünmüyor.

Bitcoin 10 bin dolar

Wall Street yatırımcılarına göre Bitcoin mutlaka 10.000 dolar seviyelerini görecek. Ancak bu seviyenin altına düşmesi açıkçası pek kolay değil. Yapılan bir ankete baktığımızda Bitcoin ile ilgili birçok sorunun sorulduğunu görüyoruz. Yatırımcılar genellikle sert bir düşüş olacağını ve aniden 30.000 dolara kadar yükseleceğini tahmin ediyor.

Bitcoin için çok farklı tahminler var

Dijital varlık devi ile ilgili çok farklı tahminler var. Bazıları onun yatırımcıları parasız bırakacağını düşünüyor. Ancak kimileri ise alım fırsatı olduğu yönünde ısrarcı. Aslına bakacak olursak Bitcoin daha çok ABD Merkez Bankası tarafından alınan kararlardan etkileniyor. Bitcoin 10 bin dolar düzeyini bu yüzden görebilir.

Küresel çapta büyük bir ekonomik krizin olması nedeniyle kripto para fiyatları bundan olumsuz yönde etkileniyor. Yani durum sadece Bitcoin ile ilgili değil. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi? Herkes Merakta

>> Hafta sonu 150 milyar dolar kripto pazarından silindi. Bitcoin Yüzde 10 düştü. Celsius işlemleri durdurdu. Daha neler oldu neler!