Bitcoin 2040 Yılında Ne Kadar Olacak? Usta Analistler Açıkladı

Bitcoin rekor kırarak

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin 2040 yılında çok ciddi bir fiyata ulaşacak. Hadi gelin merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Bitcoin ile ilgili her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Fiyat tahminlerine baktığımızda arada büyük bir uçurum olduğunu görüyoruz. Ancak realist olmak gerekirse şu anki fiyatı 16.540 dolar seviyesinde. 2022 yılı için Bitcoin açıkçası pek olumlu bir izlenim yaratmıyor. Yani her şey için hazırlıklı olmak gerekiyor.

Kısa vadeli olarak değerlendirdiğimizde Bitcoin açıkçası birçok kullanıcının canını yakıyor. Fakat uzun vadeli olarak değerlendirmek gerekirse bu kripto para birimlerinden zarar eden pek olmadı. Mesela 2018 ve 2019 yıllarında Bitcoin biriktirenler birkaç yıl sonra çok ciddi kar elde etti. Peki uzun vadeli bekleyenler ne kadar kazanabilir?

Bitcoin 2040 yılında umut yaratacak

Konuyla ilgili usta analistler tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda 18 yıl sonrası için tahminler yapılıyor. Elbette 2040 yılı uzun bir zaman dilimi. Fakat birçok kişi BTC için olumlu fikirlere sahip. Piyasa eğilimine baktığımızda BTC 2040 yılına kadar 553.000 dolarlık bir işlem fiyatına ulaşabilir.

Bitcoin 2040 yılında

2040 ile ilgili yapılan maksimum fiyat tahminlerine baktığımızda bizleri 618.000 dolar karşılıyor. Telegaon tarafından yapılan değerlendirmeler 618.000 doların aslında hiç uzak olmadığını gösteriyor. BTC o zamana kadar belki de 1 milyon dolara bile ulaşabilir.

Uzun vadeli BTC tahminleri

Kripto para piyasaları özellikle son dönemlerde çok ilginç bir dönemden geçiyor. FTX çöküşü bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi oldu. BTC bundan kısa bir süre önce rahatlıkla 20.000 doların üzerinde alıcı bulabiliyordu. Çöküş ile birlikte madencilerin de satış pozisyonuna geçtiklerini görüyoruz. Tüm bu koşullarda BTC 20.000 dolar seviyesinde tutunamadı.

Bitcoin 2040 yılında 618.000 dolar seviyelerine kadar ulaşacak olsa bile yine de 2 yıllık ayı sezonunda olduğumuzu söyleyebiliriz. Yani yatırımcıların uzun vadeli yatırımlar yapması gerekiyor.

İlgili Haberler:

>> Bankalar Yapay Zeka, Ses Biyometrisi ve Dolandırıcılık Önleme Çözümlerine Yatırım Yapıyor!

>> Kripto Paralarda Yeni Seviyeler Bakın Hangileri Olacak: BTC, DOGE, ETH, VET