Steam Bedava Oyun Dağıtmaya Devam Ediyor: Rekora Doymadı Ki

Steam bedava oyun

Steam bedava oyun dağıtma konusunda bir hayli istekli görünüyor. Bu durum onun diğer platformlar ile kıyaslandığında daha fazla öne çıkmasını sağladı.

Bilgisayar oyuncularının en çok tercih ettiği platformlar içerisinde Steam çok farklı bir yere sahip. Bunun nedeni elbette sunduğu hizmetlerin çok beğenilmesi ile yakından alakalı. Fakat işin çok daha farklı bir boyutu var. 26 Kasım günü platformun rekor kırdığı ortaya çıktı. Aktif oyuncu sayısı bakımından dünyanın en büyük platformu olmayı başardı.

ABD Şükran günü ve bazı ülkelerin tatil kararı alması nedeniyle yeni rekorlar gelmeye devam ediyor. Oyun severlerin tercihlerine baktığımızda Steam ön planda diyebiliriz. Bu platform böylece yeni bir rekor kırdı. Oyun dünyasında ise yepyeni bir dönüm noktası oldu.

Steam bedava oyun kampanyaları

Hatırlayacağınız üzere Epic Games sürekli olarak bedava oyunlar dağıtıyordu. Bunun kullanıcı sayısında çok büyük bir öneme sahip olduğunu gördük. Şirket oyuncu sayısını önemli ölçüde arttırmayı başardı. Şimdi ise Steam bunun getirilerini topluyor.

Steam bedava oyun

CS:GO, Dota 2, Warzone 2, PUBG: Battlegrounds, Apex Legends, Lost Ark en çok tercih edilen yapımlar içerisinde. Tüm bunlara ek olarak GTA V ve Call Of Duty yine en çok dikkat çeken oyunlar. 2022 yılı boyunca oyuncu sayısının sık sık artması ile birlikte Steam bu oyunları daha fazla ön plana çıkardı.

Steam oyuncu sayısı ile gözleri üstüne çekti

Resmi rakamlara baktığımızda 31.336.174 kişi aynı anda oyun oynadı. Resmi site verileri büyük bir rekor kırıldığını gösteriyor. Başka bir kaynakta ise oyuncu sayısının 31 milyon 379 bin 760 olduğu ortaya çıktı. Yani her durumda rekor kırmış oldular.

Steam bedava oyun kampanyaları etkisini gösterdi. Yılbaşında yeni bir rekorun gelmesi bekleniyor. Eğer uzun süreli bir tatil başlarsa bu rekorun çok daha yukarılarda olacağını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Windows 11’de Oyunlarda Performans Sorunları mı Yaşıyorsunuz?

>> Gorilla Glass Victus 2 Duyuruldu! Telefonlar Daha Sağlam Olacak!