Bitcoin Mega Boğa Ne Zaman Başlayacak? Uzman Analistler Açıkladı

Wise yurt dışı para

Bitcoin mega boğa yatırımcılar tarafından en çok merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Analistler yeni boğa sezonu ile ilgili son derece önemli açıklamalara yer verdi.

Kripto para borsalarının en önemli dijital varlığı hiç şüphesiz Bitcoin. Eğer bu kripto para devi düşüş yaşarsa diğer tüm altcoinlerde de benzer düşüş hareketleri gelir. Kısacası onun yükselmesi ile birlikte diğer kripto paralarda önemli yükselişler görülebilir.

Birçok analist bu sebepten dolayı gözünü Bitcoin fiyatlarına çevirdi. Geçtiğimiz aylarda 69 bin dolar seviyesine kadar yükselen kripto para devi hemen ardından sert bir düşüş gerçekleştirdi. Fiyatı 42 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin şimdilerde yeni bir boğaz sezonu başlatabilir.

Bitcoin mega boğa beklentisi güçlendi

Kripto para analistleri tarafından yapılan açıklamalara göre yeni bir momentum oluştu. Bu momentuma göre potansiyel yükseliş çok yakın bir zamanda kendisini belli edecek. Şimdilik 50 bin doların altında olsa bile kripto para devi benzer grafikler çizmeye devam ediyor.

Bitcoin mega boğa

Bitcoin grafiğine baktığımızda önceki rekoru olan 69 bin seviyesine ulaşmadan önce bir dip denemesi yaptığı görülüyor. Eğer bu grafik çalışırsa önümüzdeki haftalarda yeni bir boğa sezonu başlayabilir. Bu durumda kripto para devi için 70 bin dolar seviyeleri rahatlıkla geri planda kalabilir.

Boğa sezonu için nefesler tutuldu

Tüm kripto para birimlerinde büyük bir boğa beklentisi var. Bitcoin eğer 69 bin doları aşıp 80 bin dolara kadar çıkarsa diğer kripto para birimleri önemli ölçüde yükseliş yakalayabilir. SOL, ATOM, MANA ve ETH gibi birçok dijital varlığın hızlı yükselişler yakalayarak ATH noktalarına ulaşması bekleniyor.

Kripto para analistleri yaşanacak olan boğa sezonunun standart olmayacağını düşünüyor. Yani mega boğa olarak tanımlanabilecek bir yükseliş sezonunun yaklaştığı ifade ediliyor. Peki sizce Bitcoin için büyük bir boğa sezonu beklemek doğru mu? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> AVAX yükselişe devam edecek mi? Bu rapor kripto para dünyasını sarstı

>> Ünlü Analist Bitcoin Konusunda Uyarıda Bulundu: Piyasa Tedirgin Oldu