Bitcoin Sert Düşüşü Büyük Panik Yarattı: Yeniden Yükselecek Mi?

Çin kripto para
Google News Abone Ol

Hiç beklenmeyen bir zamanda gelen Bitcoin sert düşüşü büyük panik yarattı. Yaşanan bu düşüşün ardından gözler kripto para borsalarına çevrildi. İşte konuyla alakalı merak edilen detaylar.

Dünyanın en büyük kripto parası olarak bilinen Bitcoin ne yazık ki bir türlü istenilen seviyeye gelemedi. Hatırlayacağınız üzere son 6 aydır çok sert bir yükseliş yaşanmıştı. Bu yükselişin ardından 60 bin dolar seviyesini geçmişti. Şimdi ise yeniden 50 bin dolar seviyelerine kadar çekildi. Onun böylesine sert düşüşü aynı zamanda diğer kripto para birimlerinde de geriye çekilmeye neden oldu.

Bitcoin son dönemlerde daha fazla bilinir oldu. Bahsi geçen ilgiyi Türkiye üzerinden bile okuyabiliriz. Önceden Türkiye’de çok fazla kripto para yatırımcısı yoktu. Fakat özellikle son 1 yıldır çok ciddi seviyede kullanıcı sayısına ulaştı. Böylece kripto paralardaki hacim daha fazla yükseldi. Kripto paraların ilk vakitleri düşünüldüğünde bu kadar yüksek sayıda yatırımcı yoktu.

Bitcoin sert düşüşü yerini yükselişe bırakacak mı?

Kripto para kralı olarak bilinen Bitcoin ile alakalı ortaya çıkan bu yükseliş kafalarda soru işareti bıraktı. Bazıları yeniden yükseliş yakalanacağını söylerken kimileri ise bunun tam tersini düşünüyor. Analistler ise boğa sezonunda yaşanan durgunluk olarak bunu ifade ediyor.

Bitcoin sert düşüşü

Bitcoin borsası diğer borsa türlerine pek benzemiyor. Özellikle sert çıkışlar ve inişler yaşanması bunu destekliyor. Normal piyasalarda yüzde 3 düşüş bile çok riskli görülüyor. Ancak kripto para borsasında işler biraz daha farklı. Neredeyse yüzde 30 düşüşlerin normal görüldüğünü söyleyebiliriz. İşte bu durum aynı zamanda iyi miktarda kazanç sağlıyor.

Kripto paralarda ayı sezonuna giriş yapıldı mı?

Borsada kullanılan ayı sezonu terimi daha çok durgunluğu ifade etmek için tercih edilir. Eğer piyasa çok durgunsa ve yükseliş pek yaşanmıyorsa böyle bir durumda ayın sezonu başladı denilir. Genel duruma bakıldığında Bitcoin için ayı sezonunun başladığını söylemek biraz zor.

Özellikle şu son 1 hafta çok kritik olacak. Kripto paralar yukarı veya aşağı yönlü gidişini gösterecek.

İlgili Haberler:

>> Google Asistan Bellek Özelliği İle Geliyor: Her şey Kayıt Altına Girecek

>> Twitter Yeni Emojiler Deniyor: Tweet Atmak Artık Korkutucu Olabilir


CEVAP VER