Biznet Bilişim HITB CyberWeek etkinliğinde boy gösterdi!

Biznet Bilişim

Biznet Bilişim, HITB CyberWeek etkinliğine katıldı. Biznet’in IoT siber güvenlik hizmetleri ekip lideri Fatih Kayran’ın açıklaması haberde.

Akıllı şebekeler, enerji tesisleri, ulaşım, haberleşme sistemleri, nükleer santraller, nesnelerin interneti, gömülü sistemler gibi kritik sistem ve altyapıların güvenliği konusunda farkındalığı artırmayı öncelikleri arasında konumlandıran, Türk siber güvenlik sektörünün yaklaşık 20 yıllık yerli siber güvenlik firması Biznet BilişimHITB CyberWeek etkinliğine katıldı. 

Birçok hükümet akıllı şebekeleri teşvik ediyor

Etkinlikte Biznet’i temsil eden IoT siber güvenlik hizmetleri ekip lideri Fatih Kayran, “Akıllı Şebekelerde Enerji Hattı Üzerinden Veri İletimi Güvenliği” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Fatih Kayran akıllı şebekelerin, tüketicilere iki yönlü dijital iletişim yoluyla elektrik sağlamak için kullanılan, dijital teknolojiye dayalı bir elektrik şebekesi olduğu bilgisini verdi.

Saha memurlarına ihtiyaç kalmıyor

Fatih Kayran, akıllı sayaçlarda, elektrik hırsızlığını tespit edebilmenin, uzaktan izleme, faturalandırma, kapatma gibi hizmetlerin alınabildiğini, dolayısıyla sahadaki sayaçları okumak için bir memura gerek olmadığını vurguladı. 

Biznet Bilişim

Kayran; ayrıca akıllı şebekelerde kullanılan haberleşme protokollerinin ve akıllı sayaçların şebekeler için yeni bir saldırı yüzeyi oluşturduğuna dikkat çekti. Kayran; akıllı şebeke altyapılarına yapılabilecek saldırılarla elektrik kullanımı sahteciliği gibi doğrudan maliyet odaklı zararlar yaşanılabileceğini vurguladı.

EKS Siber Güvenlik Konferansı 13 Kasım’da

Kritik altyapılar siber güvenliği konusunda en yetkin siber güvenlik firması olan Biznet Bilişim, geçen sene ülkemizde bir ilke imza atarak hayata geçirdiği “ EKS (Endüstriyel Kontrol Sistemleri) Siber Güvenlik Konferansı’nın ikincisini, 13 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştiriyor. “Savunmanın Gücü” temalı konferansın ana konuşmacısı; kariyerini kritik altyapıların siber güvenliğine adamış, “EnergySec US” Kurucu Başkanı ve “Endüstriyel Siber Güvenlik Merkezi” Koordinatörü Patrick C Miller.