Biznet Bilişim Savunmanın Gücü için devleri topladı!

Biznet Bilişim

Biznet Bilişim, EKS Siber Güvenlik Konferansı’nın ikincisini, 13 Kasım 2019 tarihinde Ankara’da gerçekleştiriyor.

2000 yılından bu yana IT, OT ve IoT güvenliğinde bütünsel bir yaklaşımla hizmet veren, yerli siber güvenlik firması Biznet Bilişim, geçen sene ülkemizde bir ilke imza atarak organize ettiği “EKS Siber Güvenlik Konferansı”nın ikincisini gerçekleştiriyor. 

Amerika, Rusya ve Danimarka’dan yabancı konuşmacıların katılacağı ve Siber Güvenlik Kümelenmesi, Elder, Gazbir, ve BGD’nin ekosistem partneri olduğu etkinliğe, Avrupa duyurusu için Endüstriyel Siber Güvenlik Merkezi (CCI) destek veriyor. 

“Savunmanın Gücü-The Power of Defence” temasıyla, 13 Kasım 2019 Çarşamba günü Ankara Wyndham Hotel’de gerçekleşecek konferansın ana tema konuşmacısının; kariyerini kritik altyapıların siber güvenliğine adamış, “EnergySec US” Kurucu Başkanı ve “Endüstriyel Siber Güvenlik Merkezi (CCI)” Amerika Koordinatörü Patrick C. Miller olduğu belirtildi. 

Biznet Bilişim

Biznet Bilişim Genel Müdür Yardımcısı Hakan Terzioğlu, şunları söyledi: 

Kritik altyapıların geleceği siber güvenlikten geçiyor. Biznet olarak, ülkemizde bu alana özel tek etkinliğin sahibi olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin sorunsuz işlemesi için farklı uzmanlık alanları ve farklı disiplinlerin aynı dili konuşması gerekiyor. Konferansla ilgili, geniş çaplı farkındalık yaratma hedefimizin yanı sıra; temel amaçlarımızdan birisi de budur.

Bu seneki etkinliğimizin ana temasını Savunmanın Gücü olarak belirledik ve ana tema konuşmacısının, kariyerini kritik altyapıların siber güvenliğine adamış Patrick C Miller olması ayrı bir önem taşıyor.

Etkinliğimizde, alanında uzman birbirinden önemli isimlerle birlikte kritik altyapıların güvenliğini konuşacağız. Globalde neler yapıldığını inceleyerek, ülke olarak nerede olduğumuzu göreceğiz.

Kritik altyapılar başta olmak üzere, EKS ve SCADA altyapılarına ilişkin siber dayanıklılık konularının gündeme getirileceği ve farklı perspektiflerden sorunlar ve çözümlerin konuşulacağı etkinliğimizde ayrıca, IT ve OT güvenlik uzmanları, OT mühendisleri, dijital geçiş liderleri ve siber güvenlik yöneticileri kendi alanlarına ilişkin sorun ve çözümleri tartışma fırsatı yakalayacak.