Black Mirror 6. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Netflix Dizisi Hakkında Bildiklerimiz

Google News Abone Ol

Black Mirror, Netflix’teki en popüler serilerden. Şimdiye kadar 5 sezonu yayınlanan ve milyonları ekran başına kitleyen seri, 6. sezonla dönecek mi?

Black Mirror dizisinin 5. sezon premieri, 5 Haziran 2019’da Netflix’te gerçekleştirildi. Sadece 3 bölümden oluşmasına rağmen -ki bu bölümler birer film gibi adeta- hayranları 6. sezon için heyecanlandırmıştı ve bekleyiş de sürüyor.

Aslına bakarsanız Black Mirror 6 için pek bir ses yok. Distopik bilim kurgu türündeki dizinin en azından bu sene içinde yeni sezonla gelmesi zor görünüyor. Burada dikkat çekici bir detay olarak, koronavirüs sürecine dikkat çekiliyor. Zira salgın sebebiyle pek çok sektörde ciddi sıkıntılar yaşandı ve pek çok projenin ertelenmesi kararlaştırılmıştı. Bu kapsamda, belki de 6. sezonun planlaması daha ileri bir tarihe kaydırıldı.

Bu arada, serinin yaratıcısı Charlie Booker da 6. sezon için bir ipucu vermişti aslında. Booker, zaten kovid sebebiyle dünyanın zor zamanlar geçirdiğini belirtmişti. Dolayısıyla fırsat buldukça daha eğlenceli içerikleri tercih etmek daha mantıklı. Bir de Amerikan seçimleri vardı tabii. Hal böyle olunca, Booker da yeni bir sezon için aceleci davranmadıklarını ifade etmişti.

Black Mirror 6. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? İşte Netflix Dizisi Hakkında Bildiklerimiz

Tabii henüz Black Mirror 6 hakkında Netflix’ten gelmiş bir doğrulama ya da iptal haberi bulunmuyor. Biliyorsunuz, bazen Netflix’ten öyle iptal haberleri geliyor ki şaşırıp kalıyoruz. Bu da en sevdiğimiz diziler için “Acaba o da iptal edilir mi?” endişesi yaratmıyor değil.

Neden duyuru gelmiyor peki?

Bunun bir sebebi de Endemol Shine, yani dizinin haklarını elinde bulunduran firma, bir süre önce Banijay Group tarafından satın alındı. Bu firma, Black Mirror 6 ve daha fazla sezon için Netflix ile çalışmaya sıcak bakıyor. Yine de, bu satın alma işlemi sebebiyle dizinin yeni sezon/sezonlarının Netflix’e daha pahalıya mal olması gündemde. Bu da Netflix’in pek hoşuna gitmiyor.

Bir diğer ihtimal ise, Netflix’in “Black Mirror” markası ve haklarını satın alma ihtimali. Aslında bu da çok mümkün görünmüyor, zira Banijay Group, böyle popüler bir markayı pat diye elden çıkarmak istemeyecektir. Bakarsınız tüm bu karmaşa yaşanırken farklı bir platform devreye girer, mesela Amazon Prime. Olamaz mı?

>> Netflix’in Merakla Beklenen Dizisi Dark 4. Sezon İptal mi Edildi?


CEVAP VER