Bluesky Yeni Kayıtları Durdurdu: Twitter Rakibinde Rekor Kullanıcı Sayısı!

Bluesky yeni kayıtları

Twitter’ın tweet sınırlaması kararı, Bluesky adlı yeni nesil sosyal medya platformuna yönelik talebi artırdı ve bunun üzerine Bluesky yeni kayıtları askıya aldığını duyurdu.

Elon Musk’ın Twitter’da günlük olarak görüntülenebilecek tweet sayısını sınırlama kararı alması, kullanıcıları yeni bir platform arayışına yöneltti. Twitter’ın kurucusu tarafından geliştirilen Bluesky, beklenenden fazla taleple karşılaşınca yeni kayıt alımını durdurdu. Bluesky’ın kaydı hala davet kodu gerektirse de, platformun beklenmedik şekilde büyük bir kullanıcı kitlesi oluştu.

Bluesky Yeni Kayıtları Almayacak

Şirketin yayınladığı bir gönderide, “Ekibimiz performans sorunlarını çözmeye çalışırken, geçici olarak Bluesky kayıtlarını durduracağız. Davet kodlarının işlevselliği sürdüğünde size haber vereceğiz” denildi. Ayrıca, beta sürümüne daha fazla kullanıcıyı yakın zamanda alacaklarını da belirttiler.

Bluesky yeni kayıtları

Bluesky, “rekor düzeyde yüksek trafik” ile karşı karşıya olduğunu kabul etti ve bu zorlukların üstesinden gelmek için mobil uygulama güncellemeleri yapmayı hedeflediklerini açıkladı. Ayrıca iOS uygulamasının daha sorunsuz bir deneyim sunduğu, zaman zaman sorunlar yaşansa da, belirtildi.

Bluesky Yeni Kayıtları Aşırı Doluluktan Dolayı Durdurdu

Mastodon adlı başka bir Twitter rakibi de kullanıcı sayısında önemli bir artış yaşadığını bildirdi. Rakamlar açıklanmasa da, sosyal medya takip platformlarının bir günde 25 binden fazla yeni hesap açıldığını tespit etti.

Şu anda Twitter kullanım sınırlaması şu şekildedir:

Doğrulanmış hesaplar günde 10.000 gönderi okuyabilir.
Doğrulanmamış hesaplar günde 100 gönderi okuyabilir.
Yeni doğrulanmamış hesaplar ise 500 gönderi okuyabilir.
Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Haberler:

>> Twitter Kullanıcılarına Ödeme Yapmak İçin Hazırlanıyor | İçerik Üreticileri İçin Yeni Fırsatlar