Bu Ülkede Kargoyla Ücretsiz Kovid Test Kiti Gönderimi Yapılıyor

Bu Ülkede Kargoyla Ücretsiz Kovid Test Kiti Gönderimi Yapılıyor

Omicron varyantının yaygınlaşmasıyla koronavirüs salgını farklı bir boyut kazandı. Yetkililer, ise önlemler için çalışmalarını sürdürüyor. Bazı ülkeler, kargoyla ücretsiz kovid test kiti gönderimine başlamak üzere. Örneğin Amerika.

Amerika’da evlere kargoyla ücretsiz kovid testi gönderim süreci başladı. Amerika’da yaşayanlar, US Postal Service yani USPS üzerinden birkaç dakika içinde başvuruda bulunabiliyor. Tek seferde, hem de ücretsiz olarak 4 tane test kitine sahip olmak gerçekten güzel.

Amerika’da yaşayanlar ücretsiz kovid test kitini nasıl talep ediyor?

Bunun için öncelikle special.USPS.com/testkits adresine gidilmesi gerekiyor.
Burada ad, soyad ve adres bilgilerinin girilmesi gerekiyor, ki zaten siteye gider gitmez de bu ekran geliyor.

Sonrasında da “Check Out Now” tuşuna basarak gönderim süreci başlatılıyor. Hepsi bu.

Paket içinde 4 adet kovid testi yer alıyor. Yetkililer, test paketinin ocak ayı sonundan itibaren ücretsiz olarak gönderilmeye başlayacağını ifade ediyor.

Bu Ülkede Kargoyla Ücretsiz Kovid Test Kiti Gönderimi Yapılıyor

Omicron ‘un önceki varyantlara kıyasla 2 katı daha hızlı bulaşabileceği belirtiliyor

Yetkililer, bu varyanta karşı önlemleri yine aynı şekilde sıralıyor. Maske, mesafe ve temizlik, yine oldukça önemli. Öte yandan, aşılanmak da bir o kadar önemli. Örneğin Biontech aşısının bu varyanta karşı da koruyuculuk sunabildiği, birkaç aylık bir çalışma sonucunda gerekirse aşının daha da güçlü hale getirilebileceği de belirtildi.

Tabii maske demişken, bir maskeyi defalarca kullanmak mantıklı değil. Maske takılıyken elinizle maskenizi tutmanız da mikropların bulaşması konusunda yol gösterici olabilir. Fırsat buldukça ellerinizi sabunlu suyla yıkamanız, su yoksa da kolonya ya da dezenfektan gibi sıvılarla temizlemeniz önemli.

Peki bu varyantı mevcut kovid testleriyle tespit etmek mümkün mü derseniz, evet, mümkün. Ülkemizde, devlet hastanelerine giderek ücretsiz olarak test yaptırabiliyor ve 24 saat içinde sonuçları alabiliyorsunuz. Tabii ücret karşılığında bu hizmeti veren özel hastaneler de var.

Ve tabii ki aşı olmuş olsanız dahi, virüse yakalanma ihtimaliniz bulunuyor. Bu sebeple önlemleri elden bırakmamak önemli. Yine de, aşılıysanız ve virüse yakalanırsanız, muhtemelen hastalığı hafif şekilde atlatacaksınızdır.

Öte yandan, yetkililerin yeni aşı ve koronavirüse karşı hap üzerine çalışmaları olduğunu da belirtelim.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Avrupa Fiyatları Sızdırıldı