iPhone SE 2020 Satın Alınır Mı? Yoksa SE 2022 ‘yi Mi Beklemeli?

En özel iPhone cihazı

iPhone SE 2020 , şu an iPhone 13’e kıyasla daha uygun fiyatlı bir çözüm. Peki iOS işletim sistemli telefon isteyenler için bu model iyi bir çözüm mü, yoksa iPhone SE 2022 ‘yi mi beklemek gerekli?

.

Söylentiler, Apple’ın bir süredir iPhone SE 2022 üzerinde çalışmalar yürüttüğü yönünde. Bu model, muhtemelen önümüzdeki İlkbahar döneminde resmiyet kazanacak ve satışa sunulacak.

Bu ürünün tasarım çizgisi itibarıyla klasik iPhone modellerine benzeyeceği söyleniyor. Ayrıca, Touch ID teknolojisi ve 5G bağlantı teknolojisini de bünyesinde barındıracağı ifade ediliyor. Peki daha başka ne gibi bilgiler var elimizde?

Başka belirtmekte yarar var ki, iPhone SE 2022 hakkında bahsedilenlerin “resmi bilgiler olmadığını” hatırlatalım. Hatta şu an için telefonun varlığı bile kesinleşmiş değil.

iPhone SE 2020’ye kısaca bakış atacak olursak…

iPhone SE modellerinin en büyük avantajı, ufak boyutlarda olması. 4.7 inç ekran sayesinde ürünü tek elde kullanabiliyorsunuz ve bu, günümüzde 6 inç üzeri ekranlı telefonlara kıyasla daha konforlu deneyimler sağlayabiliyor.

iPhone SE 2020, şu an piyasada bulunan bir ürün. 4.7 inç ekranı ve A13 Bionic işlemcisi var. Arka tarafta 12MP değerde kameraya sahip. Depolama seçenekleri olarak 64GB ve 128GB bulunuyor. Ayrıca, kablosuz olarak Qi standardında şarj imkânı da sunuyor. 5G var mı derseniz, hayır diyebiliriz.

Ürün, ülkemizde kırmızı, beyaz ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle teknoloji severlere sunuluyor. Fiyatlar ise şöyle:

64GB: 7.799 TL
128GB: 8.499 TL.

iPhone SE 2020 Satın Alınır Mı? Yoksa SE 2022 'yi Mi Beklemeli?

iPhone SE 2022 ile neler değişebilir?

İlkbaharda tanıtılması beklenen iPhone SE 2022 ‘deki en büyük gelişmelerden bir tanesi olarak 5G bağlantı teknolojisinden söz ediliyor. Bu teknoloji şu an kullanılmaya başlandı, ancak henüz ülkemizde olmadığını belirtelim.

Bir diğer söylenti ise, ekran boyutunun büyüyebileceği yönünde. Tabii 4.7 inç olacağı yönünde söylentiler de var, ama bazı söylentiler de 5.1 inç olabileceğini ifade ediyor. 5.1 inç olsa bile tek elde kullanım rahatlığını bozmayacaktır diye düşünüyoruz.

Touch ID sensörü muhtemelen iPhone SE 2022 ‘de de olacaktır. En dikkat çekici özelliğin ise, Apple A14 işlemcisi olması bekleniyor. Bu, haliyle A13’e kıyasla daha yüksek performans anlamını taşıyor.

Kısacası, eğer aceleci davranmak istemiyorsanız, iPhone SE 2022’nin duyurusunu beklemenizi öneririz. Sonrasında daha iyi karar verebilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy S22 Avrupa Fiyatları Sızdırıldı

. . . .